ИЗВЪНРЕДНО: Кошмар за Ливърпул срещу Атлетико - мърсисайдци са детронирани в ШЛ! "Принцовете" пък отстраниха Борусия

54263
на 12.03.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Кошмар за Ливърпул срещу Атлетико - мърсисайдци са детронирани в ШЛ! Принцовете пък отстраниха Борусия

Тази вечер се изиграха 2 срещи-реванши от осминафиналите в ШЛ. Шампионът от предходната кампания на турнира - Ливърпул е детрониран. Голям триумф за Атлетико срещу Пуул. ПСЖ пък отстрани в състезанието Борусия (Д).

Ливърпул и Атлетико (Мадрид) влязоха в продължения. Първият мач в Испания завърши с победа за "дюшекчиите" с 1:0. След 90 минути игра пред пълните трибуни на "Анфийлд" пък общият резултат във футболния сблъсък бе изравнен - 1:1. Гол на Вайналдум в 43-ата минута.

Така се играха 2 продължения от по 15 минути. В тях Пуул излезе напред след попадение на Фирмино в 94-ата минута. В 97-ата минута Йоренте пък се разписа за Атлетико - а общият резултат стана 2:2. Маркос Йоренте в 105-ата минута реализира още един гол за гостите в двубоя. А Мората в 120-ата минута бе точен за 3:2 в полза на Атлетико и крайният общ резултат от двете срещи - 4:2 за "дюшекчиите".

"Принцовете" пък победиха с 2:0 Борусия (Дортмунд) в мач-реванш от осминафиналите на турнира. Така с общ резултат 3:2 френският тим продължава напред в състезанието. Двубоят в Париж се игра при закрити врати заради коронавируса. Попадение на Неймар в 28-ата минута и гол на Бернат в самия край на първото полувремето донесоха ценния успех за гранда от "Парк де Пренс". Джан от тима на Борусия (Д) пък получи червен картон в заключителните минути на срещата тази вечер.

Така Атлетико (Мадрид) и ПСЖ продължават към 1/4-финалите на турнира.

ТИТУЛЯРИТЕ ЗА СПОРА В АНГЛИЯ:

ЛИВЪРПУЛ: 13. Адриан, 26. Робъртсън, 4. Ван Дайк, 12. Гомес, 66. Александър-Арнолд, 5. Вайналдум, 14. Хендерсън, 15. Окслейд-Чембърлейн, 10. Мане, 9. Фирмино, 11. Салах

Мениджър: Юрген Клоп

АТЛЕТИКО МАДРИД: 13. Облак, 12. Лоди, 18. Фелипе, 15. Савич, 23. Трипиър, 6. Коке, 5. Партей, 8. Саул, 10. Корея, 7. Феликс, 19. Коща

Старши треньор: Диего Симеоне

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ ЗА МАЧА ВЪВ ФРАНЦИЯ:

ПСЖ: 1. Навас, 14. Бернат, 3. Кимпембе, 5. Маркиньос, 4. Керер, 8. Паредес, 27. Гай, 19. Сарабия, 11. Ди Мария, 10. Неймар, 9. Кавани

Треньор: Томас Тухел

БОРУСИЯ ДОРТМУНД: 1. Бюрки, 2. Загаду, 15. Хумелс, 26. Пишчек, 13. Гереро, 28. Витсел, 27. Джан, 5. Хакими, 23. Т. Азар, 17. Холанд, 7. Санчо

Треньор: Люсиен Фавр

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)