ИЗВЪНРЕДНО: Кошмар с Гришо на "Уимбълдън"... (ОБНОВЕНА)

Тенис

253775
на 01.07.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Кошмар с Гришо на Уимбълдън... (ОБНОВЕНА)

Григор Димитров отпадна драматично на старта на "Уимбълдън" 2019. В мач от първия кръг на надпреварата Гришо загуби от 20-годишния французин Корентин Муте с 2:3 сета.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

6:2, 6:3, 6:7 (4), 3:6, 1:6 в отделните части.

Срещата се състоя на Корт №15. Димитров водеше с 2:0 сета и сервира при 6:5 гейма в третата част, но в крайна сметка инкасира твърде неприятно поражение.

175-сантиметровият Муте премина през квалификациите на състезанието от Шлема, провеждащо се на тревна настилка. Корентин в момента е 84-и в тенис-ранглистата при мъжете и във втория кръг на надпреварата ще премери сили с Оже-Алиасим. По-рано днес младокът от Канада победи сънародника си Поспишил с 3:1 сета.

Сблъсъкът започна много добре за Григор - 3:0 гейма до първата почивка. Родният ас осъществи един пробив във въпросния ранен отрязък от мача, а също така парира и 2 възможности за брейк. Корентин Муте обаче отговори с 2 последователни гейма в своя полза, връщайки пробива. Димитров пък натисна турбото и осъществи брейк за 4:2. А след това взе подаването си, повеждайки с 5:2. Още един пробив за Григор - 6:2 гейма. 1:0 сета за Гришо.

2:1 гейма за Димитров до първата почивка във втората част, без пробиви като и Григор, и Корентин отразиха по 2 точки за брейк. Заформи се серия от геймове в полза на подаващите, а резултатът стана 4:3. В този момент Гришо проби за 5:3. И взе сервис-гейма си, затваряйки сета с 6:3.

Димитров осъществи брейк за 2:1 гейма в третата част. Муте пък върна пробива, изравнявайки - 3:3 гейма. Последва поредица от геймове за сервиращите. Григор направи брейк за 6:5. Корентин обаче проби за 6:6. Така се стигна до тайбрек. Корентин Муте взе дългия гейм със 7:4 точки.

Четвъртият сет стартира със серия от геймове за подаващите, резултат 2:2. В този момент французинът записа брейк за 3:2. Корентин взе сервис-гейма си и поведе с 4:2. Муте не допусна спад в играта си и затвори частта с пробив за 6:3.

3:0 гейма (1 брейк) за французина до първата почивка в петия сет. Още един пробив за Муте - 4:0. Корентин удържа преднината си и затвори срещата след 6:1. Григор е аут от турнира.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си
Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО)