85890
на 16.10.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Кошмарна вечер за лъвовете (ОБНОВЕНА)

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

България загуби като гост на Норвегия с 0:1 в ключов мач от Дивизия С, Група 3, на Лига на нациите. Двубоят се проведе на стадион "Улевал" в Осло.

След 4 изиграни кръга "лъвовете" и викингите имат по 9 точки. Скандинавците обаче са лидери в карето поради по-добра голова разлика. За нашите предстоят още гостуване на Кипър (с 4 пункта към момента) и домакинство на Словения (1 точка). Първият в групата тим получава право за участие напред в надпреварата, а победителят в цялата Дивизия ще се класира за Евро 2020.

Междувременно младежкият ни национален състав също при визита загуби с 0:1, но от Люксембург в среща от квалификациите за Евро 2019, домакините доиграха въпросния спор и с човек по-малко. Тежка вечер както за "А"-отбора, така и за младежите на България.

На "Улевал" Кинг от домакините в 10-ата минута не сполучи при опасно положение. Десподов в 18-ата минута проби остро по лявото крило, но не бе прецизен в наказателното поле на норвежците. В следващите минути се очерта превес за скандинавците във владеенето на топката.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Мохамед Елионуси от близка дистанция реализира за - 1:0.

Натискът на домакините се увенча с попадение. Колебливо първо полувреме за играчите на Петър Хубчев. През втората част на двубоя нашите разчитаха на по-офанзивна схема. Представянето на двата тима пък бе равностойно.

Ивелин Попов и Десподов нямаха късмет в завършващата фаза, а Кинг пропусна да увеличи преднината на домакините. Така срещата завърши при резултат 1:0 за скандинавците.

Стартови състави:

Норвегия: Ярстейн; Елабделауи, Нордтвeйт, Ростед, Алесами, Йохансен, Селнес, Хенриксен, М.Елионуси, Кинг, Т.Елионуси

България: Илиев; Занев, Бодуров, Чорбаджийски, Божиков, Бандаловски, Костадинов, Славчев, Неделев, Десподов, Ивелин Попов

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март