167798
на 08.09.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Кражба срещу ЦСКА? Армията се тресе, Белчев бесен! Червените...

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

ЦСКА постигна разгромен успех. 3:0 за "армейците" срещу Верея в мач от осмия кръг на шампионата. Шеста поредна победа за "червените". Подопечните на Стамен Белчев към момента са лидери в първенството с 19 точки. "Лъвовете" са с 13 пункта. В следващия кръг ЦСКА гостува на Черно море, а Верея приема Дунав.

Основните конкуренти на "армейците" Лудогорец и Левски са съответно с 15 и 14 точки. "Зелените" и "сините" са с по среща по-малко.

Стамен Белчев тази вечер даде на шанс в атака на Кулма и Десподов. "Червените" разполагат с голяма вариативност по фланговете в нападение, а Густаво и Кирил стартираха срещу "лъвовете".

2 гола на Кулма, попадение на Каранга, греди за домакините и сериозни съмнения за неотсъдена дузпа за столичани. Огромна мобилизация на "Армията".

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Рубен Пинто, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 9. Каранга, 26. Кулма

ВЕРЕЯ: 96. Аргилашки, 21. Илиев, 33. Енчев, 4. Селим Бен, 15. Слаев, 8. Балде, 16. Витанов, 14. Нургалиев, 9. Фенуш, 11. Йорданов, 7. Андонов

СЪДИЯ: Драгомир Драганов

Ранен гол за "червените". В 7-ата минута Кулма се възползва от колективна грешка в защитата на гостите и реализира за 1:0.

Десподов проби по крилото, след което подаде към Тиаго. Секунда по-късно топката беше отбита от Здравко Илиев, но това не сложи край на напрежението пред вратата на "лъвовете". На точното място в ситуацията се оказа Густаво Кулма, който отправи удар по земята, а след рикошет в тялото на Балде, топката се озова неспасяемо в мрежата на Аргилашки.

В първите 10 минути на двубоя Каранга и Десподов също се озоваха в добри голови позиции, но не сполучиха в завършващата фаза.

Изключително спорна ситуация в 17-ата минута. Чорбаджийски игра с кълбото в наказателното поле, а топката се удари в дясната ръка на Георги Андонов. "Червените" поискаха дузпа, а реферът не посочи бялата точка.

Така след сериозните претенции от Левски към съдиите на срещата с Лудогорец, сега и "армейците" навярно ще предявят тези, че са ощетени.

В 21-ата минута реферът Драганов отправи сериозна забележка на треньора на ЦСКА - Стамен Белчев. Наставникът реагира бурно на друга ситуация, разиграла се на терена, до изгонване на Белчев не се стигна. 8 минути по-късно Тиаго осъществи пробив през центъра, подаде към Кирил Десподов като нападателят пропусна 100-процентовата голова възможност.

Каранга се пребори за висока топка в 37-ата минута, бразилецът свали на центъра кълбото към Тиаго, последва ювелирен пас на Родригес. Топката стигна до Кулма, който опита пас към Фернандо Каранга, бранител пресече подаването, а Кулма се озова в стрелкова позиция, последва кинжален шут и 2:0.

Така въпреки спорните моменти, домакините материализираха спортно-техническото си преимущество в мача, водейки с 2 попадения до 40-ата минута.

Каранга бе съборен на границата на наказателното поле в 41-ата минута. Фаулът не доведе до опасност за стража на гостите. "Червените" показват много сериозна преса, подопечните на Белчев явно са в отлична кондиционна форма. Едно от най-силните полувремена за "армейците" от старта на шампионата. 2:0 до почивката, нерви на Белчев, много спорна ситуация в наказателното поле на "лъвовете" - претенции за дузпа от страна на домакините. Мощна подкрепа на феновете на ЦСКА и заявка на Стамен Белчев и футболистите му, че ще бранят първото място ожесточено.

При разбъркване след корнер в 49-ата минута Дюлгеров впечатли с виртуозна задна ножица, кълбото обаче се удари в горната греда и не влетя в мрежата.

До 60-ата минута последваха още възможности за домакините, "червените" продължаваха със своя натиск. В 64-ата минута влезлият като резерва Енрике финтира играч на гостите, след което среля силно, а вратарят на Верея отрази топката. Само минута след това Тиаго центрира остро, а Каранга шутира силно, втора греда за ЦСКА, кълбото не пожела да влезе във вратата. В 66-ата минута късметът бе на страната на Фернандо Каранга, който след поредното прецизно центриране на Родригес от близка дистанция не сгреши. Още един гол в сметката на Фернандо, той се превръща в топ реализатор на шампионата и бележи за 3:0.

Раул Лое дебютира в официален мач за ЦСКА, халфът влезе на терена в 77-ата минута, заменяйки Малинов. И Барт осъществи дебют за "армейците", появявайки се на зеления килим в заключителните минути на двубоя. Александър е доказан шампион и добър трансфер за "червените". Резултатът остана непроменен - 3:0 за ЦСКА.