ИЗВЪНРЕДНО: Лудогорец игра силно срещу Интер, но...

53775
на 20.02.2020

Лудогорец загуби с 0:2 от Интер (Милано) като домакин в първи 1/16-финален мач от Лига Европа. Двубоят се проведе в Разград. Срещата-реванш е след седмица в Италия. "Орлите" се представиха силно в двубоя днес, но много голямата класа на "нерадзурите" си каза думата. Попаденията паднаха през второто полувреме. Кристиан Ериксен реализира в 71-ата минута с премерен изстрел. Ромелу Лукаку пък вкара от дузпа в добавеното време на мача.

Първите 45 минути на футболния сблъсък бяха равностойни, без 100-процентови голови положения в този голям отрязък на срещата.

В 50-ата минута звездният нападател Алексис Санчес стреля триково от близка дистанция, а топката срещна лявата странична греда и не пожела да влети в мрежата. Секунди по-късно друг ас на Интер Лаутаро Мартинес шутира много силно, но неточно. Ериксен в 63-ата минута стреля изключително опасно, а Пламен Илиев прояви страхотен рефлекс и парира кълбото.

Домакините отвърнаха с няколко много остри контраатаки, при които силни включвания в нападение направи левият защитник Антон Недялков. В една от ситуациите разградчани поискаха дузпа за игра с ръка на футболист на гостите в наказателното поле, главният рефер на двубоя обаче прецени да не посочи бялата точка.

В 71-ата минута Кристиан Ериксен с премерен шут реализира - 1:0 за "нерадзурите", асистенция на влезлият като резерва Ромелу Лукаку.

Малко по-късно с мощен шут Ериксен нацели гредата.

Лукаку пък се разписа от дузпа в добавеното време на мача. Главният съдия използва системата ВАР, за да посочи бялата точка.

Стартовите състави:

Лудогорец: Илиев – Недялков, Терзиев, Григоре, Сисиньо – Анисе, Дяков – Марселиньо, Вандерсон, Каули – Швиерчок

Треньор: Павел Върба

Интер: Падели – Годин, Ранокиа, Д’Амброзио –  Моузес, Весино, Валеро, Ериксен, Бираги – Лаутаро, Санчес

Треньор: Антонио Конте

Съдия: Карлос дел Серо Гранде (Испания)