ИЗВЪНРЕДНО: Мечтаем за Евро 2020 чрез баражи... (ОБНОВЕНА)

86273
на 11.10.2019

Националните тимове на Черна гора и България не се победиха в европейска квалификация. Мачът се проведе в Подгорица и завърши при резултат 0:0.

В началото на двубоя Антон Недялков направи страхотен пробив по левия фланг и центрира прецизно, топката стигна до Галин Иванов, който шутира остро, но нямаше късмет в завършващата фаза. В 31-ата минута Божидар Краев прати кълбото в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада. В 45-ата минута Краев стреля от добра позиция, а топката профуча покрай вратата. Пламен Илиев се отчете с много класно спасяване при опасна ситуация в началото на второто полувреме. Последваха по 2-3 положения и пред двете врати, но до гол в срещата не се стигна.

Черногорците и родните национали са на последните две места в квалификационна Група А към момента с актив от по 3 точки. Чехия победи с 2:1 Англия в друг мач тази вечер. Така чехите и англичаните имат по 12 точки, островитяните обаче са с двубой по-малко. Тези два национални тима са фаворити за първите две позиции в групата и директно класиране за големия форум. Съставът на Косово е трети в подреждането с 8 пункта (среща по-малко от чехите) и на теория има шансове да достигне до Топ 2 в групата.

Родните "трикольори" е много вероятно да играят в баражи за класиране на Евро 2020, въз основа на силното представяне на нашите в Лигата на Нациите. В традиционните квалификации положението никак не е добро за представителния ни отбор, който предстои да е домакин на Англия, а след това и на Чехия до края на мачовете от Група А. Почти сигурно "трикольорите" ни ще играят в плейофи за квота за форума като ще се нуждаят да надделеят последователно над 2 противника в директни футболни елиминации.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЧЕРНА ГОРА: Петкович, Секулич, Н.Вукчевич, Лагатор, Савич, Йовович, Хакшабанович, Болейвич, Шимич, Марушич, Бечирай
Селекционер: Фарук Хаджибегич

БЪЛГАРИЯ: Пл.Илиев, Пашов, Кр.Димитров, Занев, Недялков, Малинов, Ив.Попов, Г.Иванов, Марселиньо, Вандерсон, Краев
Селекционер: Красимир Балъков

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Андреас Екберг (Швеция)

Възраждане: Въпреки натиска на Асен Василев да се свалят критериите, България ще остане извън еврозоната през 2025 г. Ще сме готови през 2043 г. (ВИДЕО) "Възраждане": Въпреки натиска на Асен Василев да се свалят критериите, България ще остане извън еврозоната през 2025 г. Ще сме готови през 2043 г. (ВИДЕО)