ИЗВЪНРЕДНО: Много тежка загуба за "трикольорите" на "Уембли"...

129104
на 07.09.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Много тежка загуба за трикольорите на Уембли...

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

България гостува на Англия в европейска квалификация. Мачът се игра на митичния "Уембли" и завърши при резултат 4:0 за домакините. Кейн реализира хеттрик, а Стърлинг добави едно попадение за категоричната победа на островитяните.

Хари Кейн отбеляза за 1:0 за Англия в 24-ата минута. Фрапантна грешка на стража на националния ни тим и част от родната защита при гола. Куриозно попадение за домакините, които пресякоха топката на метри от вратата на България и Кейн бе намерен в чиста позиция. През първото полувреме островитяните имаха огромно предимство във владеенето на кълбото.

Вандерсон нямаше късмет пред гола в 48-ата минута. Секунди по-късно реферът отсъди дузпа за нарушение на Бодуров срещу Рашфорд, много дискусионна ситуация. Кейн пък не пропусна от бялата точка - 2:0 за Англия в 49-ата минута.

В 55-ата минута Стърлинг може да се каже, че влезе с топката във вратата за 3:0. Асистенция на Хари Кейн, а Рахийм Стърлинг отбеляза при абсолютно чиста позиция за гол. Останаха известни съмнения, че Рахийм може да се намира в засада при попадението.

Кейн отбеляза от дузпа и в 73-ата минута. Бялата точка бе посочена за фаул на влезлият като резерва Кристиан Димитров именно срещу Хари. Отново дискусионно положение.

Извън всякакви полемики обаче е, че Англия разполага с много по-голям футболен потенциал от България в момента. Секунди след хеттрика на Кейн, нашите играчи също поискаха дузпа, такава обаче не беше отсъдена.

Крайно 4:0. Мач, който едва ли ще остави някаква следа в историята на българския футбол, поне позитивна...

Англичаните са с 3 победи от 3 двубоя в група "А" по пътя към ЕП 2020. Първите два тима в групата получават квоти за големия форум. Нашите национали към момента са с 2 точки от 5 срещи. Селекционерът Красимир Балъков и родните "лъвове" по всичко личи, ще разчитат на плейофите за Европейското, които ще се проведат на база резултатите от Лигата на Нациите.

Наскоро селекцията водена от Гарет Саутгейт беше обявена за най-скъпата национална гарнитура в света.

Стартовите състави:

АНГЛИЯ: Джордан Пикфорд; Кийрън Трипиър, Майкъл Кийн, Хари Магуайър, Дани Роуз, Рос Баркли, Деклан Райс, Джордан Хендерсън; Маркъс Рашфорд, Хари Кейн, Рахийм Стърлинг

Селекционер: Гарет Саутгейт

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев; Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков, Галин Иванов, Георги Сърмов, Кристиян Малинов, Вандерсон, Марселиньо, Ивелин Попов

Селекционер: Красимир Балъков

Съдия: Марко Гуида (Италия)