ИЗВЪНРЕДНО: На старта на новия сезон - Гришо с блестяща победа (ОБНОВЕНА)

51333
на 31.12.2018

Григор Димитров стартира новия сезон с убедителна победа с 2:0 сета срещу Йошихито Нишиока. 6:3, 6:4 в отделните части. Двамата премериха сили в двубой от първия кръг на АТП 250 надпреварата в Бризбейн (Австралия). Сблъсъкът се проведе на "Пат Рафтър Арена".

Срещата започна с маратонски сервис-гейм на Григор, в който Димитров отрази серия от точки за пробив и удържа подаването си. Нишиока изравни бързо за 1:1 гейма, а Гришо взе нов много оспорван сервис-гейм за 2:1. В този момент Димитров натисна турбото и проби за 3:1. Подаване на нула за Григор и 4:1. До края на сета Гришо удържа преднината си и затвори частта с 6:3.

Димитров осъществи важен пробив за 3:2 гейма във втория сет. До края на частта тенисистите си размениха по брейк, а Григор спечели мача след 6:4 гейма в сет номер 2.

"Винаги е важно да запишеш добри резултати на старта на новия сезон. Хубава победа. Нямам поводи да съм недоволен. Когато печелиш, получаваш и повече самочувствие. В нашия щаб сме уверени", заяви Григор Димитров, допълвайки, че е щастлив, че Андре Агаси е част от екипа му.

Гришо вече води с 1:0 победи срещу японеца Нишиока в съперничеството между двамата в Тура. 23-годишният Йошихито е под номер 75 в тенис-ранглистата към момента. Димитров ще се изправи на 1/8-финалите срещу победителя от двубоя Джон Милман - Тенис Сандгрен.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)