ИЗВЪНРЕДНО! На Уимбълдън - кошмар за Гришо (ОБНОВЕНА)

99092
на 02.07.2018

В първия ден от основната схема на Уимбълдън, тази кампания! В последния мач на Централния корт за деня! 3-кратният носител на титли от Шлема Станислас Вавринка излезе срещу... Спортист номер 1 на България за 2017 година - Григор Димитров.

Срещата започна отлично за Гришо - 1:0 сета, а след това предложи много неприятен обрат за Димитров. Вавринка надделя с 3:1 части.

Родният тенисист напуска състезанието след 6:1, 6:7 (3), 6:7 (5), 4:6. Григор бе сочен за фаворит преди сблъсъка, но пропиля редица добри шансове в спора от първия кръг и инкасира тежко поражение на корта.

3:0 гейма за Димитров (1 пробив) до първата почивка в двубоя. Още един брейк - 4:0. Сервис-гейм на 30 - 5:0 за българина. Гейм за Вавринка и сериозни аплодисменти от публиката за Стан - 1:5. Швейцарецът е един от най-големите шампиони в Тура. Още едно подаване на 30 за Гришо, нашият затвари частта с 6:1.

Родителите на Григор Димитров - Димитър Господинов и Мария Димитрова са в Лондон, за да подкрепят Гришо. Прави впечатление, че и спортно-техническият щаб на Григор е в много сериозен състав.

Вавринка обаче съумя да пробие във втория сет за 4:2 гейма. Последва маратонско подаване на Стан, а Гришо върна брейка - 3:4 пасив за Димитров в частта. Сервис-гейм за Гришо - 4:4. Оформи се серия от геймове в полза на подаващите като при резултат 5:6 Григор парира 2 сетбола. Така частта се реши след тайбрек. 7:3 точки за Стан в дългия гейм. Мощен вик на Вавринка огласи корта - 1:1 сета.

3:0 гейма за Гришо (1 пробив) до първата почивка в третия сет. Димитров осъществи ранен брейк в частта, след което отрази точки за пробив и взе солидна преднина. Добрият аванс на Григор се запази до 5:3.

В този момент Вавринка направи брейк, намалявайки пасива си - 4:5. Почти безпроблемно подаване за Стан и 5:5. Бърз сервис-гейм за Гришо - 6:5. Тежко подаване за Вавринка, швейцарецът отрази 2 поредни сетбола и съумя да вземе гейма за 6:6. 7:5 точки за Стан в тайбрека и 2:1 сета за швейцареца.

Кошмарна част за Григор. Димитров пропусна повече от съществена преднина в сет номер 3 и изостана в резултата.

Без пробиви до първата почивка в четвъртата част, Стан отрази възможности за брейк и поведе с 2:1 гейма. Гришо изравни - 2:2 гейма. След това Вавринка парира още една точка за пробив - 3:2 гейма в полза на швейцареца. Серията от геймове без брейк продължи - 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Пробив на 30 за Стан в ключов момент - 6:4 за него. Гришо е аут от надпреварата.

Във втория кръг Вавринка ще играе с Томас Фабиано.