ИЗВЪНРЕДНО: Нашите с поражение в Прага, тежък мач за "трикольорите" (ОБНОВЕНА)

87826
на 07.06.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Нашите с поражение в Прага, тежък мач за трикольорите (ОБНОВЕНА)

България загуби с 1:2 при визита в Чехия, във важен мач от квалификациите за Евро 2020. "Лъвовете" поведоха с ранен гол на Иса, но след това домакините осъществиха пълен обрат след попадения на Шик. Така Красимир Балъков дебютира с поражение начело на "трикольорите". В понеделник състезателите водени от Бала ще са домакини на Косово. Към този момент представителният ни тим не изглежда фаворит за достигане на едно от първите две места в групата.

Още в 3-ата минута Исмаил Иса с глава прати топката в мрежата - 1:0 за нашите, резултатен дебют за Иса в официален двубой за България. Асистенция на Ивелин Попов. В 19-ата минута Патрик Шик се възползва от грешка на "трикольорите" в защита и изравни - 1:1.

Последваха 4 много опасни положения за домакините в рамките на 10-ина минути, като чехите нямаха късмет пред гола във въпросните ситуации, а веднъж и горната греда помогна на "лъвовете". В 39-ата минута домакините застрашиха за пореден път вратата пазена от Ники Михайлов като поискаха и дузпа, а реферът прецени, че подобна няма. Така до почивката резултатът бе 1:1, много повече голови положения за отбора на Чехия.

Кирил Десподов се появи в игра в самото начало на второто полувреме, заменяйки Мартин Минчев. По-силните изяви на домакините обаче продължиха и в 50-ата минута Шик проби в полето на нашите, след което прати топката прецизно в мрежата - 2:1 за Чехия.

И "лъвовете" имаха претенции за дузпа в 61-ата минута, съдията обаче не посочи бялата точка. Секунди по-късно Янис Карабельов влезе в игра на мястото на Кристиян Малинов. В 70-ата минута Сърмов стреля опасно, а стражът на чехите парира кълбото. В 75-ата минута попадение на домакините бе отменено заради засада, останаха впечатления, че в ситуацията има и фаул срещу Михайлов.

Цветелин Чунчуков замени в заключителните минути Неделев. Чунчуков и Димитров отправиха удари в последните минути на спора, но не сполучиха, Ники Михайлов в 88-ата минута пък спаси шут от близка дистанция. В добавеното време Ивелин Попов не сполучи при опасен изстрел. Така се стигна до крайното 2:1 за чехите.

Селекционерът на "трикольорите" Балъков, който дебютира тази вечер на стадион "Дженерали Арена" в Прага избра стартов състав с няколко по-отчетливи изненади.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЧЕХИЯ: Томаш Вацлик, Павел Кадержабек, Марек Сухи, Онджей Челустка, Филип Новак, Томаш Сучек, Давид Павелка, Якуб Янкто, Лукаш Масопуст, Алекс Крал, Патрик Шик

Селекционер: Ярослав Шилхави

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Страхил Попов, Кристиан Димитров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Сърмов, Кристиян Малинов, Тодор Неделев, Ивелин Попов, Мартин Минчев, Исмаил Иса

Селекционер: Красимир Балъков

Стадион: "Дженерали Арена", Прага
Съдия: Томаш Богнар (Унгария)