ХИТ СПОРТ

145138
на 27.11.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Огромен скандал на Лудогорец Арена

Първият в класирането на шампионата победи последния тим в таблицата след ключов гол, който предизвиква лавина от коментари в българския футбол.

Лудогорец надви с 3:0 Витоша Бистрица. "Орлите" са лидери във временното класиране на Първа лига с актив от 42 точки след 17 кръга. Витоша е на 14-ата позиция с 3 пункта.

А мачът от 17-ия кръг на "Лудогорец Арена" ще се коментира дълго.

При резултат 0:0 в 52-ата минута Мисиджан проби по лявото крило, а след това "зелените" отбелязоха ключовия първи гол в срещата.

Видео повторенията обаче ясно показват, че Върджил Мисиджан е в положение на засада. Страничният рефер е заел много добра позиция, линията на наказателното поле спомага да установи, че Върджил е в положение на засада, но отсъждане не последва, а секунди по-късно Кешерю праща топката в мрежата.

Попадение за домакините, след това се стигна до втори жълт картон на Кутев, гостите останаха с 10 човека на терена, а "зелените" реализираха още 2 гола, дело на Мисиджан в 64-ата минута и Кампаняро в 68-ата. През второто полувреме разградчани изразиха претенции за неотсъдена дузпа след фаул срещу Саша, при резултат 1:0.

Лудогорец води с 4 точки пред ЦСКА и 10 спрямо Левски.

Ако се следва футболната логика, дори при отменен гол в 52-ата минута, "орлите" навярно щяха да стигнат до трети точки срещу Витоша, но реферското отсъждане в ситуацията е скандално.

Дискусиите около съдийството в шампионата са много, а въпросното неотсъждане на засада взривява още повече обстановката в българския футбол.

Лудогорец - Витоша (Бистрица) 3:0
1:0 Кешерю (52)
2:0 Мисиджан (64)
3:0 Кампаняро (68)

Титулярите:

Лудогорец: Броун, Василев, Саша, Терзиев, Форстър, Дяков, Кампаняро, Вандерсон, Мисиджан, Кишада, Кешерю
Старши треньор: Димитър Димитров

Витоша: Иванов, Върбанов, Узунов, Гьонов, Садула, Мутафчийски, Цанков, Христозов, Отофе, Пеев, Лазаров
Старши треньор: Костадин Ангелов

Главен съдия: Владимир Вълков

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)