ИЗВЪНРЕДНО: Огромен трилър на АТП Къп - България с драматична загуба, родните "лъвове" се разминаха с мечтан пробив в Топ 8... (ОБНОВЕНА)

143886
на 07.01.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Огромен трилър на АТП Къп - България с драматична загуба, родните лъвове се разминаха с мечтан пробив в Топ 8... (ОБНОВЕНА)

България загуби с 1:2 от Белгия в последния дуел от група "C" на АТП Къп. Родните "лъвове" са с два крайни успеха в карето, но остават на третата позиция и няма да продължат напред в надпреварата този сезон.

Първото място в групата зае Великобритания, белгийците са на втората позиция като имат много добри шансове да се класират за Топ 8 на състезанието като един от двата най-силни втори тима в групавата фаза (по показатели).

Нашите остават трети в карето като е много вероятно да са единственият състав в турнира заел 3-о място в групите с 2 крайни победи. Молдова е на четвъртата позиция в каре "С".

В откриващия двубой днес страхотен успех в 2 сета записа Кузманов. След това Гофен осъществи обрат срещу Димитров. Гръмогласна родна агитка за пореден път подкрепи ударно представителния ни тим.

В срещата на двойки за България играха Григор Димитров и Александър Лазаров. За Белгия пък подчертаните специалисти при тандемите - Сандер Жил и Йоран Флиген. В последния момент Лазаров смени Димитър Кузманов (първоначално заявен за мача). Белгийците се наложиха драматично с 2:1 сета - 3:6, 6:4, 10:7.

2:1 гейма за Гришо и Алекс до първата почивка в мача, без пробиви. "Лъвовете" осъществиха брейк за 3:1. "Трикольорите" ни затвърдиха преднината - 4:1. Гейм за белгийците - 2:4. Димитров и Лазаров парираха 3 възможности за пробив и поведоха с 5:2. Родните национали затвориха първия сет с 6:3.

Втората част започна с брейк за "лъвовете". Нашите състезатели отразиха 3 точки за пробив и поведоха с 2:0 гейма. Белгийците отвърнаха с 3 поредни гейма. Подаване за "трикольорите" ни - 3:3. След това тандемът на Белгия спечели сервис-гейма си, повеждайки с 4:3. Оформи се серия от геймове за подаващите - 4:4, 5:4 за опонентите на Гришо и Алекс. Пробив за белгийците - 6:4, сет в тяхна полза.

Спорът се реши в дълъг тайбрек, в който Белгия записа 10:7 точки.

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)