ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма в група "С" на АТП Къп - родните "лъвове" ликуват с втора ценна победа, но... (ОБНОВЕНА)

324202
на 05.01.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма в група С на АТП Къп - родните лъвове ликуват с втора ценна победа, но... (ОБНОВЕНА)

България победи и във втория си сблъсък от група "С" на АТП Къп. Ситуацията в карето пък стана изключително заплетена като към момента въобще няма гаранция, че ще завършим на първо или второ място.

"Трикольорите" ни постигнаха 2:1 успеха срещу Молдова. Кузманов и Димитров записаха ценни триумфи на сингъл с по 2:0 сета. В мача при тандемите Гришо и Лазаров отстъпиха след жестока битка. На трибуните отново прекрасно впечатление създаде родна агитка. Нашите национали имат добри шансове за изключително престижен пробив в Топ 8 на турнира, провеждащ се в Австралия. Вариантът да продължим напред като един от двата най-добри втори тима в групите сякаш обаче вече е минимален.

В петък България победи драматично с 2:1 Великобритания, докато Молдова отстъпи с 0:3 на Белгия. Преди броени минути великобританците записаха 2:1 успеха срещу белгийците. Във вторник нашите ще спорят със състава на Белгия, а Великобритания с Молдова.

Първите отбори в каретата се класират за 1/4-финалите на престижното състезание. Двата втори тима с най-добри показатели в групите също ще влязат в споровете от Топ 8 на надпреварата. На този етап шансовете да сме първи или трети в карето се очертават по-големи отколкото да заемем втората позиция, а и ако стигнем до нея трудно изглежда да ни е достатъчна за класиране за четвъртфиналите.

Така нашите явно ще се нуждаят от победа и срещу белгийците, за да продължат към директните елиминации на турнира.

Мачът на първите ракети на България и Молдова – съответно Григор Димитров и Раду Албот (46-и в подреждането при мъжете) завърши при резултат 2:0 сета за Гришо. 6:2, 6:3 в отделните части. Брилянтна игра на Григор.

Гришо проби за 3:1 гейма. Капитанът на "лъвовете" затвърди преднината - 4:1. Димитров затвори първия сет с брейк за 6:2.

Григор поведе с 2:0 гейма във втората част. Албот обаче проби, намалявайки пасива си - 1:2 гейма.

Раду отрази възможност за брейк - 2:2 гейма. И Гришо парира точка за пробив, взимайки сервис-гейма си за 3:2. Оформи се серия от геймове за подаващите - 3:3, 4:3.

В този момент Димитров осъществи ключов брейк за 5:3. Григор отрази 3 възможности за пробив, взимайки подаването си за 6:3 гейма. Краен успех за България.

В откриващия двубой на вторите ракети Димитър Кузманов надви с 2:0 сета  Александър Козбинов №818 в ранглистата на единично. 6:1, 7:5 в отделните части.

2:1 гейма за Мико до първата почивка в спора, без пробиви. Кузманов осъществи брейк за 3:1. Подаване за Димитър Кузманов - 4:1. Нови два гейма за Мико и убедителен сет - 6:1.

Пробив за Кузманов на старта на втората част. Затвърждаване на преднината  - 2:0 гейма. След страхотни уинъри - брейк и 3:0 за Мико. Подаване за Кузманов - 4:0. Козбинов обаче записа 3 поредни гейма, намалявайки пасива си до 3:4.

Последва изключително напрегнат сервис-гейм на Димитър, в който Мико отрази 2 точки за пробив и поведе с 5:3. Молдовецът взе подаването си за 4:5. Александър Козбинов парира 3 мачбола и изравни - 5:5. Кузманов отвърна подобаващо - брейк за 6:5. Подаване за Мико и 7:5 гейма. Победа за България.

Днешният спортен дуел в Сидни с участието на родните "лъвове" приключи със среща на двойки. Григор Димитров и Александър Лазаров загубиха с 0:2 сета от Албот и Козбинов. 4:6, 6:7 (4) в отделните части.

Подаване за "трикольорите" ни - 1:0 гейма. Молдовците обаче записаха 3 поредни гейма, повеждайки с 3:1. Преднината на опонентите на Гришо и Алекс се запази - 6:4 за Молдова в първия сет.

Димитров и Лазаров поведоха с 2:0 гейма във втората част. Съперниците им пък отговориха също с 2 поредни гейма - 2:2. Нашите взеха подаването си за 3:2. Геймове за сервиращите - 3:3, 4:3. Албот и Козбинов отразиха 2 възможности за пробив, за да стане резултатът - 4:4. Сервис-гейм за "лъвовете" ни - 5:4. Молдовците парираха сетбол - 5:5. Подаване за Гришо и Алекс - 6:5. Сервис-гейм за опонентите на Димитров и Лазаров - 6:6. В тайбрека нашите отстъпиха с 4:7 точки.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)