ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма във Варна, в жестока битка - храбрите "лъвове"... (ОБНОВЕНА)

Волейбол

136583
на 11.08.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма във Варна, в жестока битка - храбрите лъвове... (ОБНОВЕНА)

България загуби драматично с 2:3 гейма от Бразилия в директна битка за квота за Олимпиадата Токио 2020. Волейболната среща се проведе в зала "Конгресна" на ДКС във Варна. Звездният тим на гостите беше само на точка от поражение с 0:3, след мачбол за "лъвовете" в третата част. Родните състезатели (с наставник Пранди) пък изиграха изключително силен двубой, но победата в крайна сметка е за "златистите".

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

8:7 точки за България до първото техническо прекъсване. 16:10 за нашите при втората техническа пауза. Последваха драматични моменти в първия гейм, а "лъвовете" записаха частта с 25:23.

За жалост в самото начало на втория гейм Скримов получи контузия. 8:6 за нашите до първото техническо прекъсване във втората част. Преднината на "трикольорите" се увеличи до 16:12. 25:19 за нашите и 2:0 гейма.

Феноменална игра на "лъвовете" в първите две части и уникална подкрепа на публиката в зала "Конгресна". Всички титуляри за нашите бяха на страхотно топ ниво в мача, а влезлият като резерва Розалин Пенчев ( на мястото на Тошко Скримов) също се вихри на полето. Тимът-опонент обаче показа грандиозната си класа и стигна до пълен обрат.

8:4 за България при първата техническа пауза в третия гейм. 16:14 за нашите при второто техническо прекъсване в частта. Огромна драма, стигна се до резултат 30:30 в гейма. В този момент гостите записаха 2 последователни точки и затвориха частта с 32:30.

13:9 за "златистите" в средата на четвъртия гейм. 25:16 за южноамериканците и двубоят влизе в тайбрек.

8:6 за бразилците при размяната на игралните полета в тайбрека. 15:11 за гостите и крайно 3:2 гейма в тяхна полза.

Така "златистите" спечелиха важния мини-турнир, с което и квота за ОИ 2020. След настоящата надпревара съществува и още 1 възможност за класиране за големия форум  - в лицето на заключителните квалификационни състезания. В тях обаче конкуренцията особено при отборите от Стария континент по традиция е огромна и задачата пред "лъвовете" ще е много трудна.

"Златистите" са действащи олимпийски шампиони, а нашият мъжки национален тим (воден от Силвано Пранди) бе близо до гръмка победа тази вечер.

ТИТУЛЯРИТЕ НА БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за Турски поток: Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за "Турски поток": Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (ВИДЕО)