ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма за Суперкупата на Европа - мърсисайдци ликуват след феноменална битка... (ОБНОВЕНА)

72500
на 15.08.2019

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Настоящият европейски клубен шампион Ливърпул и актуалният първенец в Лига Европа Челси направиха уникален футболен спектакъл на "Водафон Парк" в Истанбул, Турция, в мач за Суперкупата на Европа. Двубоят беше ръководен от французойката Стефани Фрапар.

В редовното време резултатът бе 1:1. В продълженията двата гранда реализираха по още 1 гол. И така след 2:2 и здрава 120-минутна битка се стигна до дузпи.

При ключовите изпълнения от бялата точка мърсисайдци вкараха 5 от 5 дузпи, за "сините" сбърка Абрахам и така Суперкупата на Стария континент тази година е за Пуул.

В началото на спора от Ливърпул изразиха претенции за дузпа за игра с ръка на футболист на "сините", бялата точка обаче не беше посочена от Фрапар. Дискусионно положение. Последва остър изстрел на Салах, а Кепа отрази кълбото. В 22-ата минута Педро пък нацели с много силен шут горната греда, топката не пожела да влети в мрежата, късмет за Ливърпул във въпросната ситуация. Зададе се по още една сериозна опасност и пред двете врати, в следващите няколко минути.

А в 36-ата минута Жиру се разписа от близка дистанция - 1:0 за Челси, ювелирна асистенция на Пулишич.

Малко по-късно националът на САЩ Пулишич направи забележителен рейд и прати топката във вратата, попадението обаче не беше зачетено заради засада. Въпросният 20-годишен играч се очертава като изключително сериозна звезда в селекцията на Челси.

Мане в 48-ата минута реализира за 1:1, с много важна роля за гола е и влезлият като резерва Фирмино.

Последваха 2 много опасни атаки на Пуул и едно положение пред вратата пазена от Адриан. В 75-ата минута Кепа на 2 пъти направи ефектни спасявания като и една от гредите помогна на "сините". Педро в 82-ата минута стреля опасно. Секунди по-късно още едно попадение на Челси не беше зачетено поради засада, този път влезлият като резерва Маунт бе в светлината на прожекторите. Последваха опасности и пред двете врати, а редовното време завърши при резултат 1:1.

В 95-ата минута Садио Мане бе точен след остър шут - 2:1 за Ливърпул. Второ попадение за Садио в мача и отново след асистенция на Фирмино.

Малко след това Адриан се отчете с класно спасяване. Зададе се обаче ситуация, при която Стефани Фрапар посочи бялата точка за нарушение на вратаря на мърсисайдци.

Жоржиньо пък реализира дузпата за Челси - 2:2, в 101-ата минута.

"Сините" нямаха късмет в няколко положения, при опасни удари във второто продължение. Така се стигна до решаващи изпълнения от бялата точка.