ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма на "Лудогорец Арена", в жестока битка - "орлите" и "армейците"... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

124114
на 06.04.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма на Лудогорец Арена, в жестока битка - орлите и армейците... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Лудогорец и ЦСКА завършиха наравно 0:0 във важен мач от 28-ия кръг на Първа лига. Срещата се проведе в Разград. "Орлите" са лидери в класирането на шампионата към момента, като имат аванс от 3 точки спрямо "червените". В следващия кръг Лудогорец ще е гост на Левски, а ЦСКА ще е домакин на Берое. По-рано през седмицата "армейците" победиха като гости "зелените" с 1:0 в двубой от турнира за Купата на България.

Евандро във втората минута пропусна страхотна възможност за гостите. Нападателят на ЦСКА остана сам срещу Ренан, шутира силно, а стражът успя да парира кълбото. В 9-ата минута Евандро направи още един сериозен пропуск от близка дистанция. Жоржиньо в 17-ата минута също нямаше късмет пред гола при много добро положение за столичани. Кешерю в 27-ата минута стреля силно, но неточно.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. Кешерю в началото на въпросната част и Соу в края на първата имаха известни проблеми след безкомпромисни намеси на бранители срещу тях. Вандерсон в 64-ата минута шутира опасно, но нямаше късмет в завършващата фаза. Секунди по-късно, след пробив на Соу, Тиаго също бе близо до гола.

Турицов в 68-ата минута изчисти топката от голлинията, а минута по-късно Черниаускас се отчете с много класно спасяване за гостите след шут на Вандерсон от близка дистанция. Малшанс за Лудогорец във въпросния отрязък от срещата. Последваха опасни изстрели на Антон Недялков и Кешерю. След визираните положения, Вандерсон отново шутира остро, но не матира Черниаускас. Трябва да се отбележи, че Попа направи силно второ полувреме за разградчани, включвайки се като резерва.

Кешерю прати топката във вратата в 87-ата минута, а попадението не беше зачетено поради засада на нападателя. Така мачът завърши при равенство 0:0. Главен съдия на двубоя бе Драгомир Драганов. Рефериране на много високо ниво на Драганов в дербито.

Наставниците Стойчо Стоев (Лудогорец) и Любослав Пенев (ЦСКА) избраха следните стартови състави за спора за първенство:

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан; Лукас Саша, Моци, Григоре, Недялков, Дяков, Юсеин, Лукоки, Марселиньо, Вандерсон, Кешерю

ЦСКА: Черниаускас, Турицов, Бодуров, Томаш, Жеферсон, Пинто, Малинов, Жоржиньо, Тиаго, Евандро, Соу

Ето и снимки от спортното събитие:

Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ