ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма на "Мелбърн Арена" - Гришо аут от "Аустрелиън Оупън"

123019
на 20.01.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма на Мелбърн Арена - Гришо аут от Аустрелиън Оупън

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Гришо Димитров инкасира поражение с 1:3 сета в 1/8-финална среща на "Аустрелиън Оупън". Григор загуби от Франсис Тиафо (САЩ) в спортен трилър на "Мелбърн Арена". 5:7, 6:7 (6), 7:6 (1), 5:7 в отделните части.

21-годишният Tиафо е под номер 39 в тенис-ранглистата към момента. Мощна българска агитка подкрепи Димитров, но Гришо не съумя, този сезон, да стигне до Топ 8 на престижната надпревара. С Андре Агаси в щаба си, Димитров бе близо до страхотен обрат срещу Франсис Тиафо, но в крайна сметка победата е за младия американец. Тиафо днес празнува и рожден ден.

Сервис-гейм на нула за Григор Димитров на старта на двубоя. Първият пробив в срещата дойде за резултат 4:3 в полза на Франсис. Гришо върна брейка за 5:5. Тиафо обаче проби за 6:5 гейма. Подаване на 15 за Франсис Тиафо - 7:5, опонентът на Димитров затвори сета.

Без брейкове до първата почивка във втората част на мача - 2:1 гейма за Григор. Заформи се серия от геймове в полза на подаващите - 2:2, 3:2. В този момент Гришо осъществи брейк на 15 и поведе с 4:2. Тиафо пък върна пробива, намалявайки изоставането си в сета до - 3:4. Франсис парира точка за брейк, взе подаването си и изравни - 4:4. Димитров отрази 2 възможности за пробив и спечели сервис-гейма си - 5:4. Подаване на 30 за Тиафо - 5:5. Гейм на 30 за Гришо - 6:5. Подаване за Тиафо - 6:6.

Григор направи мини-брейк за 2:0 точки в дългия гейм. Франсис осъществи мини-пробив, намалявайки изоставането си на 2:3 точки. След това Гришо се отчете с два последователни мини-брейка - 4:2 и 5:2. Мини-пробив и за Тиафо - 3:5. Точка за Димитров - 6:3. Две подавания за Франсис - 4:6 и 5:6. Мини-брейк за Тиафо - 6:6. Двойна грешка на Гришо - 6:7. Подаване за Франсис - 8:6 точки за американеца.

2:1 гейма за Тиафо до първата почивка в сет номер 3, Димитров пък отрази 2 възможности за пробив при сервис-гейма си в този отрязък на спора. Франсис обаче стигна до брейк в частта, правейки пробив за 4:2.

В изключително трудната ситуация, Димитров осъществи брейк на 30 и намали изоставането си в сета до 3:4 гейма. Подаване на нула за Григор - 4:4. Маратонски сервис-гейм за Тиафо и 5:4 в полза на опонента на Гришо. Гейм на 40 за Димитров - 5:5. Зададе се изключително драматичен сервис-гейм на Франсис като Тиафо съумя да поведе с 6:5. Подаване за Гришо - 6:6.

Ранен мини-пробив за Григор в тайбрека  - 1:0 точки. Две точки за Гришо при негов сервис - 2:0, 3:0. Мини-брейк за Димитров - 4:0. Нов мини-пробив за Гришо - 5:0 точки. Мини-брейк и за Тиафо - 1:5. 6:1 за Димитров. Още един мини-пробив - 7:1 точки за Григор.

Сервис-гейм на нула за Гришо на старта на четвъртия сет. Подаване и за Франсис - 1:1. Маратонски сервис-гейм за Димитров - 2:1. Серия от геймове за подаващите - 2:2, 3:2, 3:3, 4:3. В този момент Тиафо взе изключително драматичен сервис-гейм - 4:4. Подаване за Григор - 5:4. Гейм на нула за Франсис - 5:5. Пробив за опонента на Гришо, 6:5 гейма за Тиафо. Подаване за Франсис - 7:5 за американеца и Григор Димитров е аут от турнира.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО)