ИЗВЪНРЕДНО! Огромна драма на Световното! Ето какво се случва с "лъвовете" (ОБНОВЕНА)

Волейбол

109083
на 18.09.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Огромна драма на Световното! Ето какво се случва с лъвовете (ОБНОВЕНА)

България записа тежка загуба на Мондиал 2018 от действащите световни първенци - волейболистите на Полша. 1:3 гейма (14:25, 25:23, 22:25, 23:25). Срещата се проведе в Двореца на културата и спорта във Варна, а шансовете на нашите за класиране в Топ 6 на турнира намаляха сериозно.

Вече е ясна групата на България за втората фаза на Световното първенство. "Лъвовете" ще спорят в София от 21 до 23 септември със САЩ (5 победи, 13 точки), Иран (4 успеха, 11 пункта) и Канада (3 победи, 9 точки). Представителният ни тим също като канадците е с 3 успеха и 9 пункта.

Първият отбор в карето ще продължи към Топ 6 на СП. Има вероятност и вторият състав да се класира напред, но тя минава през солиден актив от победи на съответния отбор.

8:5 за Полша до първата техническа пауза. Пасивът на нашите се увеличи до 8:16 при второто техническо прекъсване. Кошмарен гейм номер 1 за момчетата на Пламен Константинов - 14:25 и националите ни изостанаха с 0:1 части.

8:7 за "трикольорите" в началото на втория гейм. 16:13 на втората техническа пауза в частта, добра преднина за нашите. Авансът бе задържан - 25:23. 1:1 гейма.

25:22 за Полша в третия гейм, момчетата на Константинов започнаха добре в частта, но постепенно гостите натрупаха солиден аванс, който "лъвовете" не съумяха да стопят.

Нашите водеха с 23:22 в четвъртия гейм, но го загубиха с 23:25. 3:1 за Полша. Най-резултатен за "трикольорите" бе Валентин Братоев с 19 точки (2 блокади, 1 ас).

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ:  Георги Сеганов, Николай Учиков, Валентин Братоев, Тодор Скримов, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ПОЛША: Фабиан Джизга, Бартош Курек, Артур Шалпук, Миха Мубяк, Якуб Кохановски, Пьотър Новаковски - Павел Заторски-либеро

Досега на СП 2018 поляците са с 5 победи от 5 мача.

В следващата фаза на турнира националите ни ще играят 3 двубоя в "Арена Армеец" в София. Всички резултати от първите 2 етапа на Световното важат за класирането, което ще определи шестте тима, продължаващи към решителната фаза на Мондиала, която пък ще се проведе само в Италия. Очертава се играчите на Пламен Константинов да търсят 3 успеха от 3 срещи в столицата ни, за да имат шансове да продължат напред.

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)