ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма с "трикольорите" в Лигата

102526
на 16.11.2018
ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма с трикольорите в Лигата

България записа 1:1 като гост на Кипър във важен мач от Лигата на нациите. Двубоят се проведе в Никозия. Спорът е от Група 3 на Дивизия С. Солидна агитка подкрепи момчетата на Петър Хубчев, а срещата предложи спортен трилър на терена. Ситуацията в карето също е изключително завързана.

В първите 20 минути на сблъсъка и двата тима не съумяха да създадат сериозни положения за гол. Захариу пък се разписа в 24-ата минута след прецизна контраатака на кипърците. До почивката последваха пропуски от близка дистанция на Краев, Ивелин Попов и Костадинов.

Малко след подновяването на играта Тодор Неделев, със страхотен изстрел, бе близо до гола, но вратарят на Кипър съумя да парира кълбото. Зададоха се четири ситуации, в които "трикольорите" имаха претенции за дузпа, реферът обаче не посочи бялата точка. Дискусионни положения. Бодуров и Божиков пък не сполучиха при удари с глава в близост до вратата.

Влезлият като резерва Николай Димитров бе точен от дузпа в 89-ата минута за 1:1. Най-накрая се стигна до наказателен удар за "лъвовете", след фаул срещу Ивелин Попов.

В следващите секунди играч на домакините изчисти топката от голлинията, така равенството - 1:1 се запази. При същия резултат завърши и срещата Словения - Норвегия.

"Трикольорите" са с 10 точки в карето, толкова имат и викингите. Кипърците са с 5 пункта, а Словения с 2.

В понеделник, в последния кръг от груповата фаза, нашите ще са домакини на словенците. За скандинавците пък предстои гостуване на Кипър. Първият отбор в карето получава право за участие напред в надпреварата, а победителят от Дивизията добива квота за Евро 2020. Към момента Норвегия е с голова разлика +3, "лъвовете" пък са с 2+ попадения, леко предимство за викингите.

Георги Петков бе страж на България за ключовата визита тази вечер, селекционерът Хубчев гласува сериозно доверие на ветерана в тима ни. 42-годишният Петков пък стана най-възрастният вратар в Европа с официален мач за своята страна.

ТИТУЛЯРИТЕ:

КИПЪР: Панай, Меркис, Макрис, Ефрем, Киряку, Авраам, Коусулос, Захариу, Маргаса, Артиматас, Лаифис

Треньор: Ран Бен Шимон

БЪЛГАРИЯ: Петков, Страхил Попов, Бодуров, Славчев, Костадинов, Неделев, Ивелин Попов, Краев, Недялков, Божиков, Иванов