ИЗВЪНРЕДНО: Огромна радост за "орлите" в Лига Европа... (ОБНОВЕНА)

83198
на 03.10.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Огромна радост за орлите в Лига Европа... (ОБНОВЕНА)

Лудогорец постигна впечатляваща победа с 3:0 като гост на Ференцварош в мач от груповата фаза на Лига Европа. Двубоят се проведе на "Групама Арена". А разградчани играха повече от полувреме с човек по-малко на терена, но въпреки това "орлите" с наставник Генчев записаха убедителен успех срещу силен съперник.

В първата минута Джоди Лукоки отбеляза с красиво изпълнение - 1:0 за родният тим, изключително майсторска асистенция пък на Антон Недялков. Страхотно начало на срещата за Лудогорец.

Последваха още 2-3 много опасни атаки на "зелените".

А в 40-ата минута централният защитник Рафаел Форстър изстреля феноменален снаряд от фаул и с фамозен шут с левия крак от около 35 метра разстояние от вратата прониза мрежата - 2:0 за разградчани.

В 43-ата минута Григоре получи втори жълт, респективно червен картон, дискусионна ситуация.

Логично в началото на второто полувреме в игра влезе Моци. Домакините пък пропуснаха няколко положения. Така се стигна до 64-ата минута, когато Вандерсон центрира от корнер, а Форстър прати топката с глава във вратата за крайното 3:0 за "зелените".

Ференцварош - Лудогорец 0:3
0:1 Лукоки (1)
0:2 Форстър (40)
0:3 Форстър (64)

По-рано през кампанията "орлите" отпаднаха в квалификациите на Шампионска лига именно от визирания унгарски тим. В последствие и двата клуба си извоюваха място в каретата на ЛЕ.

Към момента Лудогорец е лидер в класирането на Група H след 2 разгромни победи от 2 мача и актив от 6 точки. ЦСКА Москва е с нула точки, а Ференцварош е с 1. Еспаньол пък е с 4 пункта. Първите два отбора в крайното класиране ще продължат напред в турнира. За Лудогорец в надпреварата предстои двубой с Еспаньол в Разград.

ТИТУЛЯРИТЕ ЗА МАЧА В БУДАПЕЩА:

Ференцварош: Дибуш, Ловренчич, Блажич, Фримпонг, Хайстер, Зигер, Харатин, Исаел, Нгуен, Зубков, Боли

Треньор: Сергей Ребров

Лудогорец: Пл. Илиев, Сисиньо, Григоре, Форстър, Недялков, Анисе, Баджи, Вандерсон, Марселиньо, Лукоки, Кешерю

Треньор: Станислав Генчев

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден