ИЗВЪНРЕДНО: Отново без голове на ЦСКА - Лудогорец

72827
на 01.12.2019

ЦСКА и Лудогорец записаха нулево равенство в дерби от 18-ия кръг на шампионата. Непосредствено преди мача имаше минута мълчание в памет на големия актьор Стефан Данаилов. Главен съдия на срещата бе Николай Йорданов. "Червените" са с наставник Милош Крушчич, а "орлите" съответно - Станислав Генчев. Очерта се тенденция последните двубои между "армейците" и "зелените" да завършват при резултат 0:0.

Разградчани поискаха дузпа в началните минути на спора за игра с ръка на бранител на "червените", която обаче изглеждаше абсолютно неволна и от много близко разстояние, реферът пък не посочи бялата точка.

В 34-ата минута Тиаго стреля от фаул, а стражът Илиев улови кълбото. Столичани поискаха червен картон за защитник на гостите в ситуацията довела до визирания пряк свободен удар. Съдията пък прецени, че нарушението не е за въпросната санкция.

Много фаулове до 45-ата минута, спорове на терена между играчи и почти никакви по-опасни положения пред вратите.

Голямо неразбирателство между Албентоса и Бусато доведе до абсолютна голова възможност пред Икоко, който обаче от изключително близко разстояние не успя да прониже мрежата след близо час игра на "Българска армия".

Тиаго стреля силно от фаул в 70-ата минута, а Пламен Илиев се отчете с блестяща за гостите в мача реакция. Така срещата завърши без попадения - 0:0. Редно е да се отчете, че домакините имаха много бурна подкрепа в двубоя от публиката на ЦСКА.

Мачовете между "армейците" и "орлите" по традиция през последните години са с голям заряд, но и често резултатността в споровете е малка.

Лудогорец е лидер във временното подреждане. ЦСКА е на 4-ата позиция с пасив от 11 точки спрямо "зелените". На второ място в таблицата към момента е Левски, Локо (Пд) пък е трети в класирането. Вероятността "орлите" отново да триумфират с шампионската титла на България по футбол изглежда огромна.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: Густаво Бусато, Пламен Гълъбов, Раул Албентоса, Петър Занев, Брадли Мазику, Рубен Пинто, Валентин Антов, Вив Соломон-Отабор, Тиаго Родригес, Евандро, Али Соу

Лудогорец: Пламен Илиев, Георги Терзиев, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Антон Недялков, Джордан Икоко, Анисе, Светослав Дяков, Дан Битон, Мавис Чибота, Клаудиу Кешерю

СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)