ИЗВЪНРЕДНО! Празник на "Герена" - "сините" ликуват! 4-звезден Левски полетя към Европа (ОБНОВЕНА)

108845
на 24.05.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Празник на Герена - сините ликуват! 4-звезден Левски полетя към Европа (ОБНОВЕНА)

Левски победи с 4:1 Черно море в бараж за квота за Лига Европа. Головете за "сините" отбелязаха Обертан, Буш, Панайотов и Горанов (от дузпа). Фенуш реализира за "моряците". Днес "синият" клуб празнува 104 години от основаването си. Силна игра на футболистите на Делио Роси и Левски ще се подвизава в ЛЕ следващата кампания.

В 24-ата минута Обертан получи прецизен пас в наказателното поле и шутира силно, пращайки топката в мрежата - 1:0. Асистенция на Гомес.

Серджиу Буш в 39-ата минута отбеляза за 2:0, Горанов се отличи с прецизен голов пас в ситуацията.

Секунди по-късно Паулиньо не успя да вкара от близка дистанция. 2:0 за Левски до почивката.

Фенуш в 56-ата минута реализира за гостите. Пасивът на "моряците" стана - 1:2. Неточно отиграване на Иван Горанов при положението. Продължителен рейд на Ндонгала, а Мехди Фенуш показа класа в завършващата фаза.

В началото на второто полувремето Яблонски пък не съумя да направи преднината на "сините" разгромна. След попадението на Фенуш последваха силни минути за отбора на Черно море.

Панайотов в 74-ата минута реализира гол с изстрел от далечна дистанция, ювелирно изпълнение - 3:1. Секунди преди това "моряците" пропуснаха да изравнят резултата, след като Митрев показа солиден рефлекс при шут от близка дистанция.

Горанов в 83-ата минута вкара от дузпа за 4:1 в полза на Левски. Бялата точка беше посочена за игра с ръка в наказателното поле на футболист на Черно море. Иван Горанов се отчете с пробив по лявото крило във въпросната ситуация, останаха обаче съмнения за засада. След това крайният защитник вкара с прецизен изстрел от дузпа.

Секунди по-късно гредата помогна на домакините при мощен шут на Василев. Така срещата завърши при резултат 4:1 за подопечните на Роси.

Треньорите - Делио Роси на Левски и Илиан Илиев на "моряците" избраха следните стартови състави.

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Роман Прохазка, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Габриел Обертан, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Паулиньо, Сержиу Буш

ЧЕРНО МОРЕ: Благой Макенджиев, Мирослав Енчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Юго Кононго, Петър Витанов, Георги Илиев, Аристот Ндонгала, Мехди Фенуш, Марек Кузма, Георги Божилов

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите
ГОРЕЩО В ПИК TV! Иван Гешев с разкрития: Сглобката арестува невинни, за да манипулира изборите. ГЕРБ, ППДБ и ДПС не могат да напълнят листите си, реанимират стари муцуни! Чакам Борисов на дебат (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Иван Гешев с разкрития: Сглобката арестува невинни, за да манипулира изборите. ГЕРБ, ППДБ и ДПС не могат да напълнят листите си, реанимират стари муцуни! Чакам Борисов на дебат (НА ЖИВО)