ИЗВЪНРЕДНО: "Принцовете" шокираха Барса, Мбапе с хеттрик! Ливърпул със солиден аванс срещу Лайпциг

32626
на 16.02.2021
ИЗВЪНРЕДНО: Принцовете шокираха Барса, Мбапе с хеттрик! Ливърпул със солиден аванс срещу Лайпциг

Надпреварата в Шампионска лига се поднови тази вечер с две първи 1/8-финални срещи от турнира. Пари Сен Жермен разгроми с 4:1 като гост Барселона. А Ливърпул победи с 2:0 при символично гостуване РБ Лайпциг като двубоят се игра не в Германия, а в Унгария заради мерки, свързани с пандемията от коронавирус.

Лионел Меси реализира за Барса срещу ПСЖ в 27-ата минута от дузпа. Килиан Мбапе обаче стигна до хеттрик в мача, отбелязвайки в 32-ата, 65-ата и 85-ата минута. Мойзе Кийн пък вкара в 70-ата минута за "принцовете".

Мохамед Салах в 53-ата минута и Садио Мане в 58-ата минута пък реализираха за тазвечершната победа на Ливърпул.

Така Пуул и ПСЖ взеха много голяма преднина спрямо Лайпциг и Барса. Вторите мачове от визираните 1/8-финални двойки в ШЛ са насрочени за 10 март.

ТИТУЛЯРИТЕ ЗА ТАЗВЕЧЕРШНИТЕ СРЕЩИ:

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Дест, Пике, Лангле, Алба, Бускетс, Де Йонг, Педри, Гризман, Дембеле, Меси

Треньор: Роналд Куман

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН: Навас, Флоренци, Маркиньос, Кимпембе, Курзава, Гай, Паредес, Верати, Кийн, Мбапе, Икарди

Треньор: Маурисио Почетино

РБ Лайпциг: Гулачи, Мулер, Клостерман, Упамекано, Анхелино, Забицер, Айдара, Кампл, Нкунку, Олмо, Адамс

Треньор: Юлиан Нагелсман

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Кабак, Хендерсън, Робъртсън, Вайналдум, Джоунс, Алкантара, Мане, Салах, Фирмино

Мениджър: Юрген Клоп

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)