ИЗВЪНРЕДНО! Радост за "орлите"! Лудогорец се измъкна на "Герена" (ОБНОВЕНА)

120253
на 14.04.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Радост за орлите! Лудогорец се измъкна на Герена (ОБНОВЕНА)

Лудогорец победи като гост Левски с 1:0 в дерби от 29-ия кръг на шампионата. Кешерю вкара фамозен гол, директно от корнер, в 83-ата минута. "Зелените" са лидери във временното класиране с аванс от 6 точки спрямо ЦСКА. "Сините" към момента са четвърти в таблицата, трети в подреждането е Берое, заралии са на 4 пункта пред подочените на Делио Роси.

Мачът започна с по-сериозни опасности пред вратата пазена от Митрев. Марселиньо и Кешерю не сполучиха в завършващата фаза, а постепенно домакините стабилизираха изявите си. Играта стана равностойна, а до почивката попадения не паднаха.

В 52-ата минута драмата в двубоя се оформи сериозна. Кюшерю изпълни дузпа, насочвайки топката към десния ъгъл на вратата, Божидар Митрев пък показа класа и парира кълбото. Бялата точка бе посочена за игра с ръка в наказателното поле на Антонио Вутов.

Последваха равностойни минути и опасности пред двете врати. Гол обаче така и не падаше. По този начин се стигна до 83-ата минута, в която Кешерю реализира директно от ъглов удар. Феноменално попадение, а и грешка на Митрев в ситуацията.

"Орлите" задържаха аванса си в мача и така са близо до седма поредна шампионска титла на България.

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Филипе Нашименто, Паулиньо, Роман Прохазка, Антонио Вутов, Станислав Костов

Старши треньор: Д. Роси

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан; Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Станислав Дяков, Рафаел Форстър, Лукас Саша, Мисиджан, Марселиньо, Клаудио Кешерю
Старши треньор: Д. Димитров

СЪДИЯ: Никола Попов
СТАДИОН: "Георги Аспарухов"

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете
Нидал Алгафари посочи пред ПИК TV коя ще е изненадата на изборите: ГЕРБ и ДПС ще могат сами да направят кабинет, но... (ВИДЕО) Нидал Алгафари посочи пред ПИК TV коя ще е изненадата на изборите: ГЕРБ и ДПС ще могат сами да направят кабинет, но... (ВИДЕО)