ИЗВЪНРЕДНО! Радост за "орлите"! След тежка битка в Литва - Лудогорец в групите на Лига Европа (ОБНОВЕНА)

48605
на 24.08.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Радост за орлите! След тежка битка в Литва - Лудогорец в групите на Лига Европа (ОБНОВЕНА)

Лудогорец се класира за групите на Лига Европа. След напрегнат мач-реванш и 0:0 в Литва със Судува - "орлите" продължават напред в състезанието, благодарение на победата си с 2:0 в Разград.

Изненадата при "зелените" за реванша бе, че Лукоки замени Кешерю в стартиращата единадесеторка. Димитър Димитров даде шанс на бързоногия нападател Джоди.

Премията за влизане в груповата фаза на надпреварата е 2.6 милиона евро. Това е гарантирана сума. Отделно следват поредица от бонуси. За победа в групите, за равенство, за първо или второ място в групите. За достигане на отделните етапи в директните елиминации на състезанието.

Анисе отправи топовен изстрел в 27-ата минута, но топката се отби в дясната странична греда и не пожела да влети в мрежата. Секунди по-късно и Мисиджан нямаше късмет пред гола. Литовците разчитаха на центрирания през първото полувреме на реванша като не създадоха 100-процентово голово положение. Така двата тима се оттеглиха на почивката на стадиона в Литва при резултат 0:0 и преднина от 2 попадения за "зелените" в общия резултат.

Второто полувреме започна с няколко опасни атаки пред вратата на Лудогорец. А при ситуация в близост до наказателното поле на домакините останаха сериозни съмнения за спестен втори жълт и респективно червен картон за играч на Судува.

Литовският тим осъществи натиск в заключителните минути на срещата, а "орлите" разчитаха на контраатаки. В 79-ата минута двама футболисти на домакините се разминаха с кълбото на метри от вратата, при остро центриране. "Зелените" задържа преднината си в общия резултат. И след 0:0 в Литва Лудогорец се класира за групите на Лига Европа.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СУДУВА: 12. Кардум, 9. Лаукжемиус, 10. Керла, 11. Шврължуга, 13. Чведукас, 14. Манзоро, 15. Живанович, 16. Янушаускас, 17. Матулевчиус, 19. Славискас, 55. Янкаускас

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 32. Пластун, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 12. Анисе, 18. Дяков, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 93. Мисиджан

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)