ИЗВЪНРЕДНО! Рекорд след рекорд на "Герена"! Голов спектакъл, а публиката...

59479
на 29.06.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Рекорд след рекорд на Герена! Голов спектакъл, а публиката...

"Герена" се тресе! Бурни песни огласяват стадиона на "сините". Какъв старт в Европа! И какъв официален дебют за Жуниор Мапуку при столичани! 3:1 за Левски срещу Сутиеска.

Гол на централния нападател още в 12-ата секунда. "Сините" постигнаха клубен рекорд - 11 поредни домакински мача без загуба в Европа. Историческо е и попадението на Мапуку.

Николай Митов стартира с четирима в атака и въпросното решение донесе резултат за българския тим.

В 20-ата минута Жуниор проби през центъра и шутира остро - 2:0 - ювелирно попадение.

Публиката аплодира мощно очертаващия се нов лидер в състава на Левски.

Роман Прохазка в 45-ата минута вкара великолепен гол. Мощен шут от далечна дистанция и 3:0. "Сините" се оттеглиха на почивката при класическа преднина.

През второто полувреме Нар пропусна да реализира за 4:0, домакините не разлизираха при още няколко добри положения за попадение и така се стигна до 79-ата минута, когато Маркович се изплъзна от защитата на "сините", финтира Митрев и реализира за 3:1. В 89-ата минута след два жълти картона Радишич от гостите бе изгонен. Така Левски остана с човек повече на терена. До още един гол обаче не се стигна. Така родният отбор има добра преднина и е близо до срещи с Хайдук в следващия кръг. Реваншът със Сутиеска е идната седмица. Черногорският тим не е за подценяване, очертава се интересен втори мач. Публиката на "сините" пък подкрепи бурно любимците си през всичките 90 минути на първата среща.

ЛЕВСКИ: Митрев; Цветкович, Яблонски, Пиргов, Горанов; Прохазка, Панайотов; Адениджи, Вутов, Нар; Мапуку

Старши треньор: Н. Митов

СУТИЕСКА: Личина; Радишич, Бакрац, Стиепович, Денкович, М. Вучич; Ковачевич, Лончар; Зарубица, Вукович; Маркович

Старши треньор: Н. Ракойевич

СЪДИЯ: Мартин Люндби (Норвегия)

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)