ИЗВЪНРЕДНО: Реши ли се титлата? Драма на "Армията" - "червените" и "орлите"... (СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

123863
на 11.05.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Реши ли се титлата? Драма на Армията - червените и орлите... (СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

ЦСКА и Лудогорец не се победиха 0:0 в ключов мач от 33-ия кръг на Първа лига. Двубоят  се проведе на "Българска армия" пред препълнени трибуни. Али Соу пропусна дузпа за домакините в началото на срещата, а Малинов и Дяков получиха червени картони в самия край на сблъсъка.

Така "орлите" са лидери в класирането на шампионата с 3 точки аванс пред ЦСКА, като "зелените" имат и по-добри показатели в преките мачове с "червените". До края на първенството остават 3 кръга, в следващия Лудогорец ще е домакин на Левски, а "армейците" ще са гости на Берое. Към момента шансовете на разградчани за поредна титла изглеждат много големи.

Още в първата минута Али Соу навлезе в наказателното поле и шутира изключително силно, топката полетя към вратата, но срещна ръката на Григоре и излезе извън очертанията на терена. Реферът Кабаков прецени да отсъди корнер, вместо да посочи бялата точка за изпълнение на дузпа.

5 минути по-късно дузпа за домакините бе отсъдена за игра с ръка на Марселиньо. Като при първото положение в самото начало на сблъсъка съприкосновението между кълбото и ръка на футболист на "зелените" изглеждаше по-отчетливо.

Соу застана зад бялата точка и стреля силно, но неточно, топката профуча над напречната греда, сериозен пропуск на централния нападател.

В следващите няколко минути Пинто и Евандро шутираха опасно, но не сполучиха. В 21-ата минута и гостите бяха близо до гола, но нямаха късмет при бърза атака. Зададе се и опасен изстрел на Сисиньо. Марселиньо пък шутира силно от фаул в 41-ата минута, а Черниаускас парира кълбото.

"Орлите" създадоха много опасно положение в наказателното поле на "армейците" в началото на второто полувреме като Турицов се намеси умело за домакините, след това пък Марселиньо имаше претенции за дузпа при шпагат на състезател на "червените", Кабаков обаче не посочи бялата точка.

Последваха минути, в които така и не бяха създадени чисти положения за гол. Соу шутира силно в 87-ата минута при добра атака на домакините, а играч на гостите съумя да парира кълбото.

В самия край на мача Малинов и Дяков се сдърпаха в центъра на терена. А съдията им даде втори жълти картони, съответно и двамата полузащитници видяха червения цвят на картона. Така в последните секунди на спора и двата тима бяха с по 10 футболисти, а срещата завърши без голове - 0:0. Главен съдия на мача бе Георги Кабаков.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 4. Чорбаджийски, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 15. Малинов, 16. Бикел, 8. Джеси, 6. Пинто, 10. Евандро, 22. Соу

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 30. Моци, 21. Григоре, 3. Недялков, 12. Анисе, 18. Дяков, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 70. Шверчок