ИЗВЪНРЕДНО! Руски спец разкрива защо американците използвали ракети, а не авиация. Щатите търсели…
Атаката на САЩ в Сирия струва 30 млн. долара, но 2/3 от парите били прахосани, защото крилатите бомби не стигнали до целта
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Използването на крилати ракети за удара на САЩ по сирийската авиобаза е продиктувано от факта, че те са по-малко уязвими за от Противовъздушната отбрана, използват елемента на внезапния удар и изненадата. Когато се използват ракети, не е нужно да се уведомява когото и да било в небето над Сирия. Това коментира пред телеканала „Звезда“ военният експерт и главен редактор на списанието „Арсенал Отечества“ Виктор Мураховский.
Информационна агенция "ПИК"
„От военна гледна точка е разбираемо защо американците не използват авиация, защото според световния меморандум те са длъжни да съобщават за полетите на техните военни сили във въздушното пространство на Сирия. Това, разбира се, би поставило под въпрос възможността такъв удар да бъде ефективен. Колкото до крилатите ракети, те летят на малка височина и това им позволява да преодоляват системите за противовъздушна отбрана на Сирия, а също така и гарантира изненадата на удара. Това е и основната причина, поради която те са използвали крилати ракети. Всяка една ракета „Томахоук“ струва по 500 000 долара, което прави близо 30 млн. долара за акцията. В този смисъл всеки удар на авиация би бил по-скъп“, обяснява експертът.
Предвид факта, че само 23 от изстреляните 59 ракети са стигнали до целта, това означава, че близо 2/3 от парите са прахосани.
Припомняме, че САЩ удариха тази нощ авиобазата в Хомс, защото това „отговаря на американските национални интереси“. Атаката е била наредена лично от президента Доналд Тръмп.
ПРЕВОД: ПИК


