BG EN

ИЗВЪНРЕДНО: Русофили и либерали готвят палеж на парламента

Акценти

ИЗВЪНРЕДНО: Русофили и либерали готвят палеж на парламента

303893
на 01.12.2025
ИЗВЪНРЕДНО: Русофили и либерали готвят палеж на парламента
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хора на "Величие" на фараона Ивелин Михайлов и хора на ППДБ, които организират протеста пред край бившия Партиен дом, където в момента се помещава Народното събрание, се готвят да запалят сградата тази вечер.

препоръчано

Такава оперативна информация е получена в полицията. Информацията е от вътрешни чатове в групи на "Величие" и ППДБ в социалните мрежи, в които техни членове се уговарят къде да скрият запалителни коктейли, които да са им подръка за протеста, съобщи "Breaking.bg".

Целта е да бъде запалена сградата на Народното събрание и да бъдат атакувани полицаите, които охраняват протеста.

Паралелно с това в социалната мрежа масово се разпространява илюстрация, генерирана с изкуствен интелект, в която парламентът, заобиколен от протестиращи, е в огнени пламъци.

Сайтът припомни също така, че преди "Великото Народно въстание" на 2 септмври 2020 година СДВР разкриха коктейли "Молотов" и самоделни взривни устройства в палатковите лагери пред Министерския съвет, Софийския университет "Св. Климент Охридски" и Орлов мост. Те бяха предназначени да бъдат използвани срещу полицията.


 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 38
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК