ИЗВЪНРЕДНО: Скандал в Европа - огромна кражба срещу "армейците"? ЦСКА игра силно, но... (ОБНОВЕНА)

152396
на 15.08.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Скандал в Европа - огромна кражба срещу армейците? ЦСКА игра силно, но... (ОБНОВЕНА)

ЦСКА загуби драматично с 0:1 като гост на Зоря Луганск в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Първият двубой, проведен в София, приключи при 1:1.Така "армейците" отпадат от турнира.

Мачът в Украйна се състоя на "Славутич-Арена", гр. Запорожие. Главен съдия беше Амари Делерю (Франция). Създадоха се огромни впечатления, че "червените" са ощетени тотално от скандално реферско отсъждане в ущърб на ЦСКА. Родният тим обаче се бори здраво и допусна попадение едва в 89-ата минута, след като се втурна в атаки с човек по-малко.

В 22-ата минута Малинов шутира от опасна позиция, а играч на Зоря спря топката с ръка в наказателното поле. Съдията обаче не отсъди дузпа. Изключително дискусионна ситуация, останаха огромни впечатления, че "армейците" са напълно ощетени в положението.

Секунди по-късно се стигна до бърза атака за домакините, а Турицов извърши фаул срещу откъсващ се към вратата футболист на Зоря. Реферът пък показа червен картон на крайния бранител.

Така вместо ЦСКА да получи дузпа - българският отбор остана с човек по-малко на терена секунди по-късно. Малко след това Евандро бе близо до гола, но не сполучи. Последваха и няколко опасни атаки на домакините. До попадение през първото полувреме пък не се стигна.

Повторенията на дискусионното положение в наказателното поле на Зоря пък показват, че ситуацията клони към 100-процентова дузпа. Която обаче не бе отсъдена. В първия мач между двата тима Зоря пък получи право на изпълнение от бялата точка при по-спорно положение.

В началото на второто полувреме на двубоя в Украйна домакините поискаха дузпа за игра с ръка, съдията не отсъди такава за подвизаващите се с човек повече състезатели на Зоря. В 73-ата минута Малинов отправи силен изстрел, вратарят на домакините обаче отби кълбото. Последва опасен шут и на влезлият като резерва Митков. Зададоха се и изстрели към вратата, пазена от Черниаускас. Митко Митков беше много близо до гола в 85-ата минута, но вратарят на домакините спаси остро отправена от младата надежда на "червените" топка.

Русин се разписа за 1:0 за Зоря в 89-ата минута. Секунди по-късно голмайсторът пък получи втори жълт, респективно червен картон. Срещата завърши при резултат 1:0 за домакините. "Армейците" играха силно в мача-реванш дори с човек по-малко, но отпадат от състезанието. Зоря Луганск пък определено е достоен и сериозен футболен опонент.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЗОРЯ: 30. Шевченко, 7. Кочергин, 10. Хомченовски, 11. Будкивски, 14. Михайличенко, 15. Вернидуб, 18. Тумчук, 20. Абу Хана, 21. Иванисениа, 31. Русин, 80. Юрченко

Треньор: Виктор Скрипник

ЦСКА: 30. Черниаускас, 25. Албентоса, 24. Томаш, 11. Занев, 19. Турицов, 20. Тиаго, 15. Малинов, 16. Бикел, 3. Жеферсон, 10. Евандро, 22. Соу

Треньор: Люпко Петрович

СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)