ИЗВЪНРЕДНО! След мини-драма в Синсинати! Гришо с прекрасна победа (ОБНОВЕНА)

71772
на 16.08.2018

Действащият шампион Григор Димитров започна защитата на титлата си от АТП Мастърс 1000 турнира в Синсинати с блестящ успех. В среща от 2-ия кръг на състезанието Гришо победи германеца Миша Зверев с 2:0 сета. 7:6 (5), 7:5 в отделните части.

Миша заема 44-о място в тенис-ранглистата. Димитров вече води с 4:0 в преките двубои.

Гришо ще премери сили в следващия кръг с Новак Джокович. Мачът между Григор и Зверев стартира значително по-късно от предварителните очаквания. Метеорологичните условия в Синсинати отложиха старта на спора. Изключително силен дъжд се изля над корта.

Предходните два двубоя на Централния корт пък предложиха 3-сетови битки, така очакваният около 22:00 часа българско време сблъсък между Димитров и Миша Зверев започна близо 4 часа по-късно от предварителните прогнози.

Подготовката на арената за игра обаче изисква сериозни усилия от домакините, които направиха всичко по силите си. Дани Валверду, треньор на Димитров, дори изрази в социалните мрежи благодарностите си към хората грижещи се за провеждането на турнира.

Срещата стартира с пробив за Миша Зверев, след това германецът затвърди ранната си преднина - 2:0 гейма. Последва серия от геймове в полза на подаващите, а при 3:2 за германеца, Гришо при петата възможност върна брейка - 3:3.

Подаване на 40 и Григор излезе напред в резултата в частта - 4:3. Гейм за Миша - 4:4. Димитров удържа сервис-гейма си от 0:30 и поведе с 5:4. Бързо подаване за Зверев - 5:5. Гейм на нула за Гришо - 6:5. Сервис-гейм и за немеца - 6:6.