ИЗВЪНРЕДНО: Снежна драма на "Армията", в жестока битка - "червените" и "канарите"... (ОБНОВЕНА)

93993
на 16.12.2018
ИЗВЪНРЕДНО: Снежна драма на Армията, в жестока битка - червените и канарите... (ОБНОВЕНА)

ЦСКА победи с 2:1 Ботев (Пловдив) в драматичен спор от 20-ия кръг на Първа лига. Мачът на "Армията" предложи редица драматични моменти преди и по време на срещата.

Десподов в 14-ата минута проби по дясното крило, центрира остро, топката промени траекторията си, от неравност породена от леката снежна покривка на футболното покритие, и се озова в Соу. Централният нападател пък показа сериозен голмайсторски нюх и с глава отбеляза за 1:0.

В 28-ата минута любимецът на Сектор "Г" Кирил Десподов получи топката в средата на терена, финтира играч на Ботев, след което събра няколко футболисти на гостите около себе си, подаде прецизно към Али Соу, който пък с мощен изстрел реализира второто си попадение в двубоя - 2:0. Асистенция номер 2 за Десподов.

Секунди по-късно Соу напусна терена принудително. В игра влезе Мауридес. До края на първото полувреме Кирил Десподов още на няколко пъти създаде опасности за отбраната на "жълто-черните".

Гостите претендираха за дузпа в началото на втората част за игра с ръка на играч на ЦСКА в наказателното поле, съдията обаче не отсъди такава. Дискусионна ситуация.

Серкан Юсеин в 68-ата минута реализира красив гол с глава, засичайки остро центрирана топка. Класно отиграване на Серкан и резултатът стана - 2:1.

В 89-ата минута попадение на пловдивчани не бе зачетено поради засада. Така "червените" се поздравиха с труден успех.

Снежна виелица се разрази над "Армията" по-рано през деня. Последният мач от есенния дял на шампионата трябваше да започне в 17:30 часа. Домакините положиха сериозни усилия да пригодят терена в условия, в които срещата да може да се проведе. А реферът Драганов пък прецени, че спорът може да стартира в 19:00.

Лидер във временното класиране е Лудогорец с 51 точки. ЦСКА е на втората позиция с 45 пункта. Левски е с 41, Берое с 36, а "канарите" са с 35. Топ 6 се затваря от Черно море с 31 точки.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 11. Манолев, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго,  22. Али Соу, 26. Антов

Треньор: Нестор Ел Маестро

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Перейра, 5. Димитров, 28. Филипов, 23. Минев, 10. Серкан, 17. Балтанов, 8. Неделев, 16. В. Шопов, 39. Вутов, 20. Петков

Треньор: Николай Киров

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)