ИЗВЪНРЕДНО! Страшна драма на "Лаута"! Батални сцени, масов бой! А съдията...(СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

115437
на 26.11.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Страшна драма на Лаута! Батални сцени, масов бой! А съдията...(СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

Страшен екшън в Пловдив. ЦСКА победи Локомотив като гост с 1:0 в двубой от 17-ия кръг на Първа лига.

Мачът между двата тима бе прекъснат за около половин час. Малко преди края на първото полувреме, фенове на гостите нахлуха на пистата, след което последва масов бой между привърженици на двата тима. Играчите пък влязоха в съблекалните.

"Армейците" поведоха в резултата в 35-ата минута, след като Десподов бе точен от фаул. А броени минути след това се разрази огромния екшън. Има ранени хора, а полицията задържа част от участващите в схватката.

Междувременно дежурните лица взеха решение срещата да се доиграе. При повторен инцидент обаче двубоят щеше бъде прекъснат окончателно.

Един от най-силните хора на "Армията" Пламен Марков се зае със задачата да успокои феновете на гостите. Марков влезе в диалог с тартори на агитката на ЦСКА.

Според първи информации от Пловдив, знаме на привържениците на "червените" е взето преди сериозния бой, а мелето е породено именно от остра реакция на "армейците" относно въпросния символ.

Играта бе подновена като през първото полувреме не се стигна до нови попадения и ЦСКА водеше с 1:0 до почивката.

В самото начало на второто полувреме топката попадна отново във вратата на домакините, реферите обаче не зачетоха попадението. Ситуацията е дискусионна, като при първите повторения на отиграването, не се видя ясен фаул в атака, останаха съмнения, че е отменен автогол, поради несъществуващо нарушение.

До края на срещата, "армейците" претендираха за неправилно отсъдена засада при опасна атака на гостите. Още по-дискусионно отсъждане, а резултатът се запази. Дербито бе излъчено по "Диема спорт".

Победа с 1:0 за ЦСКА. "Червените" се доближават до Лудогорец на само една точка.  "Зелените", които са лидери във временното класиране на шампионата, са с мач по-малко. Локо Пловдив заема десетата позиция в таблицата като обаче е близо до шестия в подреждането.

Спорно съдийство, батални сцени по пистата. След края на мача се наложи органи на реда да влизат и в ложата на стадиона, а от БФС ще трябва да взимат важни решения, относно санкции след двубоя. Темата със зачестилите дискусионни отсъждания на реферите, също е на дневен ред в българския футбол.

ЛОКОМОТИВ: 40. Диао, 71. Крумов, 15. Везалов, 5. Георгиев, 19. Велковски, 49. Фрикеше, 34. Банович, 9. Кики, 10. Марчев, 11. Аяри, 7. Бакалов

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 9. Каранга, 15. Малинов, 16. Лое, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 25. Барт