ИЗВЪНРЕДНО: Супер победа за Надал в Париж, Рафа ликува в звездна битка с Федерер... (ОБНОВЕНА)

Тенис

62634
на 07.06.2019

Рафаел Надал победи с 3:0 сета Роджър Федерер в първия 1/2-финал при мъжете на "Ролан Гарос". Звездният мач се проведе на Корт "Филип Шатрие", при силен вятър. 6:3, 6:4, 6:2 в отделните части.

Още първият гейм предложи тенис от най-високо ниво и сериозен трилър като Рафа Надал отрази точка за пробив и удържа подаването си в тежък 8-минутен гейм. Последва нов оспорван гейм, а Матадора съумя да пробие на 40. Бързо подаване за Надал и 3:0 гейма в негова полза до първата почивка. Федерер отговори мълниеносно - 2 поредни гейма за Роджър и 2:3. Зададе се маратонски гейм, в който испанецът проби за 4:2. Рафа задържа преднината си и затвори сета след 6:3 гейма.

Федерер осъществи брейк за 2:0 гейма във втория сет. След това се заформи  маратонски гейм, а Рафаел върна пробива светкавично, намалявайки изоставането си в частта - 1:2 гейма. Последва серия от геймове за подаващите и резултат - 4:4. В този момент Матадора направи пробив и поведе с 5:4. Подаване на нула за Надал - 6:4 гейма. Рафаел поведе с 2:0 в сетовете.

В третата част Надал проби за 2:1 гейма. Краля на клея осъществи брейк и за 4:1. И затвори мача след 6:2.

Рафа вече води с 24:15 победи в легендарното им пряко съперничество. В другия полуфинал по-късно днес ще спорят Новак Джокович (Сърбия) и Доминик Тийм (Австрия).

Федерер сега е номер 1 по спечелени титли от Шлема при мъжете - 20. Надал е със 17 трофея от Големия шлем. Следва Джокович с 15.

Краля на клея Рафаел Надал е с цели 11 титли на "Ролан Гарос". До днешния полуфинал испанецът Надал и 37-годишният Маестро от Швейцария - Федерер бяха загубили по 1 сет в тазгодишното състезание в Париж. Въпросната супер серия продължи за Рафа Надал, който се класира за финала след убедителен успех с 3:0 сета срещу Роджър Федерер.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)