ИЗВЪНРЕДНО! Тайфун - тотална лудост с Гришо в Пекин! Драмата огромна - Димитров... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

160765
на 06.10.2017

Гришо Димитров постигна ювелирна, страхотна, знакова победа! Българинът е само на две стъпки от нова престижна титла.

В сблъсък от 1/4-финалите на АТП500 турнира в Пекин Григор надви Роберто Баутиста Агут с 2:1 сета.

7:6 (5), 4:6, 6:2 в отделните части. Ключово се оказа подаване на Гришо при 1:1 гейма в третия сет. Тогава родният любимец отрази 2 възможности за брейк и надделя в маратонския гейм. След което наложи волята си и ликува.

Така Димитров вече води с 2:1 успеха в срещите между двамата.

Гришо ще играе на 1/2-финал с Рафаел Надал или Джон Иснър.

Агут е под номер 13 в тенис-ранглистата при мъжете. Димитров е осми във въпросното подреждане. През миналия сезон Григор стигна до финал в състезанието.

Димитров получи шанс за брейк в самото начало на двубоя, но Баутиста Агут отрази възможността. След това последваха два сравнително безпроблемни сервис-гейма и резултат 2:1 за испанеца. Григор показа страхотна игра при втория си сервис-гейм и резултатът стана 2:2.

Пробив на 30. Гришо повежда с 3:2. Родният тенисист се представя много силно.

Късметът обаче изневери на Димитров в следващия гейм. Баутиста съумя да върне брейка, след като при ключово отиграване топката се удари в мрежата и влетя в полето на Гришо. Роберто показа класата си, а и Фортуна не е на страната на Григор във въпросната част от срещата.

Важен гейм, 3:3. Агут на сервис. 15:40, Димитров отново се активизира. 30:40, 40:40, Роберто отрази 2 поредни възможности за пробив. Предимство за испанеца и гейм 4:3 за Баутиста.

Нашият спортист допусна лек спад в играта си. 3 поредни гейма за Агут. Димитров обаче изглежда достатъчно солиден на корта, за да се поздрави с успех във важния мач.

Гришо изравни - 4:4, Роберто поведе с 5:4. Григор сервира за оставане в сета, гейм на нула и 5:5.

Още два гейма за подаващите и тайбрек!

Роберто на сервис в началото на дългия гейм - 1:0 за испанеца.

1:1, 2:1 за Агут, първи мини-брейк.

2:2 страхотен ретур, Димитров връща мини-пробива, 3:2 за Гришо втора поредна точка за хасковлията при сервис на Роберто.

4:2 безупречно подаване на Григор, 4:3 уникално разиграване, мини-брейк за Баутиста.

5:3 мини-пробив за Димитров, страхотен тенис, 5:4.

5:5 мини-брейк за Роберто, 6:5 ас на Гришо.

Съдиите отсъдиха топка в аут на Агут, испанецът поиска видео-повторение. Топката е в полето, преиграване на точката. Драма на корта, дълго разиграване и мини-пробивът е факт, а с него и развръзката в напрегнатия първи сет. 7:5 точки за Димитров в тайбрека.

Вторият сет започна с 3 сравнително безпроблемни гейма за сервиращите. 2:1 в полза на Григор. В този момент тенисистите предложиха маратонски гейм, напрегнати разигравания, възможност за пробив пред Гришо, Роберто обаче не допусна брейк - 2:2. Гейм за Димитров на нула и 3:2.

Бърз сервис-гейм и за Баутиста 3:3. След поредица от безупречни сервис-геймове на Григор, последва пропукване в подаването на Гришо. При резултат 30:40 Димитров допусна двойна грешка и Агут пробива.

4:3 за испанеца, Роберто на сервис. 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, една от най-оспорваните точки в мача - 40:30, 40:40, поредно френетично разиграване и преднина за Баутиста, къса топка от Роберто и 5:3 за него в частта.

Гришо изоставаше с 2:5 гейма от Дел Потро във втория сет на мача между двамата в Пекин, българският тенисист обаче спечели частта със 7:5. Способен ли е на страхотен обрат във втори пореден двубой.

Бърз сервис-гейм за Димитров, родният спортист намалява пасива си - 4:5.

Агут сервира за сета - 15:0, 30:0, 40:0, 40:15, гейм за Баутиста, обрат в частта няма да има. 6:4.

Вече над 2 часа откакто тенисистите излязоха на корта, а третата решителна част - тепърва се разгръща.

Гладиаторска битка между Григор Димитров и Роберто Баутистас Агут. Огромно изпитание за физиката, психиката и шампионските амбиции и на двамата.

Два бързи сервис-гейма в началото на третия сет. И в този момент се зададе най-наелектризиращият гейм с участието на Гришо досега в турнира. Уникални минути при резултат 15:40 Димитров включи турбото. Поредица от френетични отигравания, отразявания на точки за брейк. Супер класа и от Агут. Равенства, възторжени аплодисменти от публиката, мощни викове на Димитров и Григор удържа сервиса си. 2:1 какъв гейм!

Роберто Баутиста подава, Димитров се бори като лъв - 0:15, 0:30, 0:40, брейк на нула!

3:1 Григор!

Гришо затвърждава преднината, 4:1. Минути, в които Григор показва колко силен характер има.

Вместо да допусне пробив на Агут и 2:1 за испанеца, 4:1 за Гришо в решителния трети сет. 2 ключови отразени точки за пробив и последвал вихър на корта.

Роберто се връща в частта 4:2. Димитров сервира - 0:15, страхотен първи сервис и с втория си удар Григор сякаш пробива дупка в полето на опонента си - 15:15. 30:15, 40:15 и поредица от викове на Димитров, родният спортист се надъхва. 40:30 Баутиста отвърща, показвайки сериозна класа. Супер сервис и 5:2 за Гришо. Пробив 6:2 страхотна победа.

Григор затвори срещата с елегантно отиграване, тенис феерия в последната точка на мача. Много силен двубой за Баутиста, но Димитров е в супер форма.

След триумфа на Мастърс 1000 турнира в Синсинати, Гришо се устремява към нова титла. А показаното от Григор в третия сет срещу Агут и втория сет срещу Дел Потро е страхотна индикация за шампионската нагласа на родния топ тенисист.

Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ