ИЗВЪНРЕДНО: Тежка загуба за Григор, в "луд" сблъсък - Димитров... (ОБНОВЕНА)

104117
на 25.03.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Тежка загуба за Григор, в луд сблъсък - Димитров... (ОБНОВЕНА)

Григор Димитров загуби с 0:2 сета от Джордан Томпсън в мач от третия кръг на Мастърс 1000 турнира в Маями. 5:7, 5:7 в отделните части на срещата, проведена на Корт номер 1.

Сблъсъкът започна с пробив за Григор Димитров, Джордан обаче върна брейка светкавично и взе подаването си, повеждайки с 2:1 гейма. Последва поредица от геймове за подаващите - 2:2, 3:2 за опонента на Гришо, 3:3. Томпсън отрази точка за пробив и поведе с 4:3. Серията от геймове за сервиращите продължи до резултат 5:6 (и подаващ Димитров), когато Джордан осъществи брейк и затвори частта със 7:5.

Томпсън проби във втория сет за 3:1.В много тежката ситуация, Григор отговори с ценно връщане на брейка - 2:3. Почти безпроблемно подаване за Гришо и 3:3 гейма. Димитров успя да пробие за 5:4 и сервира за сета, но Томпсън записа брейк на нула, изравнявайки геймовете в частта - 5:5.

6:5 за Джордан, в този момент Григор сервира за оставане в мача. Стигна се до резултат 0:40, Димитров отрази 3 последователни възможности за затваряне на срещата, дори поведе в гейма, но в крайна сметка пробив бе осъществен. Победа за австралиеца Томпсън в изключително напрегнат сблъсък.

Джордан Томпсън записа убедителен успех с 2:0 сета срещу Хачанов в предходния рунд. Задачата пред Григор срещу 24-годишния Томпсън не бе от най-леките. Днешният опонент на Димитров е 77-и в ранглистата към момента, но в Маями показва завидна форма и продължава напред в турнира.