ИЗВЪНРЕДНО: Тежко поражение за Гришо в Мадрид, в драматичен спор - Димитров... (ОБНОВЕНА)

62636
на 06.05.2019

Григор Димитров отпадна рано на сингъл на Мастърс 1000 турнира в Мадрид. В мач от първия кръг на надпреварата Гришо загуби драматично от Тейлър Фриц с 0:2 сета, след 2 тайбрека. 6:7 (8), 6:7 (4) в отделните части.

21-годишният американец е под номер 57 в тенис-ранглистата. Това бе първи официален двубой между Димитров и Фриц. Тейлър ще играе във втория кръг на състезанието в испанската столица срещу лидера в подреждането към момента в Тура - Новак Джокович (Сърбия).

Гришо Димитров отрази точка за пробив в първия гейм и поведе с 1:0. Последва подаване за Фриц - 1:1. Гришо парира още една възможност за брейк и поведе с 2:1 гейма до първата почивка в срещата. Серията от геймове за подаващите продължи - 2:2, 3:2.

В този момент Григор натисна турбото и проби на 30 - 4:2 за Димитров. Тейлър обаче върна брейка мигновено, също на 30 и резултатът стана 4:3 за Григор.

Сервис-гейм за Фриц и 4:4. Подаване на 0 за Гришо и 5:4. Оформи се нова серия от геймове в полза на сервиращите - 5:5, 6:5, 6:6.

Григор поведе в тайбрека с 3:0 точки (2 мини-пробива), след това обаче Димитров не задържа преднината си и отстъпи в дългия гейм по драматичен начин - 8:10 точки.

Вторият сет стартира кошмарно за Гришо, 3:0 гейма за Тейлър (1 брейк).

Димитров обаче съумя да върне пробива за резултат 3:4.

След което взе подаването си почти безпроблемно за 4:4. Сервис-гейм за Фриц и 5:4. Подаване за Григор - 5:5. След което 6:5 в полза на Тейлър. 6:6 и отново тайбрек.