ИЗВЪНРЕДНО! Тотален шок за "Скуадра адзура"! Изненадата огромна! Оставка!?

34916
на 13.11.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Тотален шок за Скуадра адзура! Изненадата огромна! Оставка!?

Националният отбор на Италия записа един от най-големите провали в историята си. "Скуадра адзура" завърши 0:0 с Швеция на "Сан Сиро" в Милано в реванша от плейофите за класиране на Мондиал 2018. Скандинавците бяха спечелили първата среща с 1:0 и това се оказа достатъчно на съперника ни в квалификациите, за да се добере до участие на световното първенство в Русия догодина.

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

Четирикратните световни шампиони от Италия за втори път в историята си ще пропуснат шампионата на планетата, след като не бяха сред участниците и на Мондиал 1958 в Швеция, акцентира "Спортал". Очаква се треньорът на италианците Джампиеро Вентура да подаде оставка. В началото на мача футболист на “Скуадра адзура” падна в наказателното поле на шведите, но реферът Антонио Матеу Лаос даде сигнал играта да продължи. Малко след това, в 13-ата минута, топката срещна ръката на Матео Дармиан в наказателното поле на домакините.

Ръката на Дармиан не бе плътно прибрана до тялото, но пък и футболистът на Манчестър Юнайтед нямаше много време за реакция заради близкото разстояние до кълбото. В крайна сметка, реферът и в този случай не посочи бялата точка. В 16-ата минута пред Чиро Имобиле се откри първата възможност за гол в мача, но нападателят на Лацио не успя да изпрати топката в мрежата зад Робин Олсен, стреляйки от доста лош ъгъл. Малко след това пък авторът на попадението в първия мач Якоб Йохансон бе принудително сменен от Густав Свенсон, тъй като получи контузия и не бе в състояние да продължи двубоя. В 22-ата минута Виктор Клаесон стреля към италианската врата, но опитният Джанлуиджи Буфон се намеси стабилно. Пет минути по-късно пък Антонио Кандрева получи шанс да стреля от доста добра позиция, но крилото на Интер не уцели вратата на Олсен.

След половин час игра топката срещна ръката на Андреа Бардзали и гостите отново имаха претенции за дузпа, но Матеу Лаос отново прецени, че няма основания да уважи желанието на шведите.В 40-ата минута Имобиле имаше чудесна възможност за гол, след като се измъкна от защитата на гостите в наказателното поле, но не успя да преодолее Олсен. До края на първото полувреме и Алесандро Флоренци имаше шанс да даде аванс на Италия в резултата, но не успя да го стори.

Осем минути след паузата “адзурите” бяха много близо до 1:0. Флоренци опита ефектен удар от въздуха, но топката мина на сантиметри встрани от вратата на Олсен.

Като цяло домакините бяха безидейни в атака, а шведите имаха някои нелоши възможности да отчаят съперника си след контраатки, но не се възползваха от шансовете си. Селекционерът на Италия Джампиеро Вентура опита да промени нещата, пускайки в игра Стефан Ел Шаарауи, Андреа Белоти и Федерико Бернардески, но и това не помогна на “адзурите” да се доберат поне до продължения и евентуално изпълнение на дузпи.

В 87-ата минута резервата Стефан Ел Шааруи тества Олсен с шут от близко разстояние, но стражът изби. Секунди по-късно пък Марко Пароло стреля лошо с глава след центриране отдясно. В добавеното време италианците отново имаха претенции за неотсъдена дузпа заради игра на Андреа Гранквист с ръка, а дори Джиджи Буфон се втурна напред в последните секунди, но така и не се намери кой да отбележи заветния гол.

ИТАЛИЯ - ШВЕЦИЯ 0:0 (общ резултат от двете срещи 0:1)

ИТАЛИЯ (3-5-2): Буфон - Бардзали, Бонучи, Киелини - Кандрева (76-Бернардески), Флоренци, Жоржиньо, Пароло, Дармиан (63-Ел Шаарауи) - Габиадини (63-Белоти), Имобиле

ШВЕЦИЯ (4-4-2): Олсен - Лустиг, Линдельоф, Гранквист, Аугустинсон - Клаесон (72-Роден), Йохансон (19-Свенсон), Ларсон, Форсберг - Берг, Тойвонен (54-Кисе Телин)

СТАДИОН: "Сан Сиро", Милано

СЪДИЯ: Матеу Лаос, Испания

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
Александър Симов пред ПИК TV: ППДБ влязоха в коалиционната спалня на Борисов и започнаха да се събличат като палава любовница. Сглобката иска да отврати хората, за да не... Александър Симов пред ПИК TV: ППДБ влязоха в коалиционната спалня на Борисов и започнаха да се събличат като палава любовница. Сглобката иска да отврати хората, за да не...