ИЗВЪНРЕДНО! Тотална драма на "Лудогорец Арена" - Херо бесен! Огромни проблеми за "сините", а "орлите"... (ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

175685
на 29.10.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Тотална драма на Лудогорец Арена - Херо бесен! Огромни проблеми за сините, а орлите... (ОБНОВЕНА)

Лудогорец победи с 2:0 Левски в голямото дерби от 14-ия кръг на Първа лига. Зарядът на срещата бе огромен. Изгонване на Херо, много спорове на терена, дори меле между футболистите на "Лудогорец Арена". Мисинджан и Вандерсон са героите за "зелените" в спора, реализирайки във вратата на гостите.

"Орлите" са първи във временното класиране,  "сините" са трети в таблицата към момента. Разликата между двата тима е 11 точки. В следващия кръг Лудогорец отново играе на своя стадион в дерби мач - ЦСКА гостува на подопечните на Димитър Димитров. "Армейците" са с 5 пункта пасив спрямо разградчани в таблицата. Левски пък домакинства на Локомотив Пловдив.

Впечатление направи, че Димитров, бивш шампион със "сините", разчиташе на ударно каре в атаката на домакините. Лукоки, Марселиньо, Вандерсон и Мисиджан излязоха на терена за "зелените".

От "Герена" се отдалечават на над 10 точки разлика спрямо разградчани, тежък момент за Роси и подопечните му.

Левски осъществи опасна атака в 11-ата минута, а веднага след това "орлите" се втурнаха в контраатака, Марселиньо намери Мисиджан по лявото крило, а Върджил с премерен шут реализира за 1:0. Серджиу Буш в 20-ата минута се отчете със сериозен пропуск. Централният нападател, от близка дистанция, не съумя да прати кълбото в мрежата, така "зелените" запазиха преднината си. Последваха неточности пред гола на Обертан и Лукоки, за да се стигне до 31-ата минута, когато Игор Пластун прати топката във вратата.

Първоначално реферите посочиха, че има гол, последваха бурни протести на "сините" и попадението беше отменено поради засада. Димитър Димитров пък получи червен картон. Треньорът на домакините беше бесен. Още един пропуск на Буш, много напрежение на терена и 1:0 за "орлите" до почивката.

Лукоки в 59-ата минута проби в наказателното поле на гостите и подаде остро към Вандерсон, а бразилецът не сгреши - 2:0.

В 65-ата минута играчи на двата тима се спречкаха. Заформи се меле на терена, в крайна сметка не се стигна до изгонване на футболисти. Жълт картон за Кабрал в ситуацията. До края на мача Вандерсон пропусна да направи резултата класически, така "зелените" победиха "сините" с 2:0.