ИЗВЪНРЕДНО: Тотална драма на Националния стадион, в зрелищна битка - "червените" и "сините"... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

166220
на 01.09.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Тотална драма на Националния стадион, в зрелищна битка - червените и сините... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

ЦСКА и Левски не се победиха в голямо дерби на Националния стадион. Мачът на "Васил Левски" завърши при резултат 2:2. Сблъсъкът бе от 8-ия кръг на efbet Лига.

Към момента "сините" са лидери във временното класиране. Тимът воден от Петър Хубчев има 17 точки, докато "червените" са с 4 пункта по-малко. "Армейците" са с наставник Люпко Петрович. Лудогорец пък е с двубой по-малко и може да се изкачи на първото място в таблицата по-късно тази вечер.

Главен съдия на срещата бе Георги Кабаков. Левски поведе с 2:0 до почивката, а ЦСКА стигна до равенството с късни попадения.

В 12-ата минута Станислав Иванов от близка дистанция реализира за "сините", асистенция на Паулиньо.

Найджъл Робърта в 18-ата минута се разписа за 2:0 за Левски, централният нападател вкара почти на празна врата. Не много умела намеса на Черниаускас при остро центриране.

Определено по-силна игра за "сините" през първото полувреме. И натиск на "червените" през втората част.

В 73-ата минута Евандро се измъкна умело от бранител на Левски и реализира попадение за ЦСКА, намалявайки пасива на "армейците" - 1:2.

Секунди по-късно "червените" претендираха за дузпа, реферът обаче не посочи бялата точка. Последваха няколко пропуска за "сините".

А в 88-ата минута Албентоса с глава вкара за крайното 2:2, ювелирна асистенция в ситуацията на влезлият като резерва Кери в мача.

Треньорът на "армейците" Петрович пък получи червен картон в заключителните секунди от сблъсъка.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Раул Албентоса, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Иван Турицов, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес, Жанио Бикел, Вив Соломон-Отабор, Евандро, Али Соу