ИЗВЪНРЕДНО: Трудна победа за "армейците", Евандро герой за ЦСКА...

95754
на 04.08.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Трудна победа за армейците, Евандро герой за ЦСКА...

ЦСКА победи като домакин с 1:0 Ботев Враца в среща от четвъртия кръг на първенството. Евандро вкара ценното попадение за "червените" в мача на "Армията". Играч на гостите пък получи червен картон в заключителните минути на срещата.

Главен рефер на двубоя бе Георги Давидов. Любопитно е, че за ЦСКА пази Бусато, а не Черниаускас (сред големите герои за "армейците" в срещите с Осиек в Лига Европа). Черни явно получи почивка от Петрович.

За ЦСКА следва серия от много важни срещи - домакинство със Зоря в 3-ия квалификационен кръг на ЛЕ, визита на "Лудогорец Арена" за шампионат и гостуване на Зоря в двубой-реванш, всичките спорове в рамките на 7-8 дни. За Ботев (Вр) пък предстои домакински мач с Черно море за първенство.

ЦСКА вече е със 7 точки в efbet Лига, а Ботев Враца е с 3.

Гол на гостите не бе зачетен в 8-ата минута поради засада. Правилно съдийско отсъждане, което не следва да предизвика дискусии. Малко след това обаче изключително опасна атака на врачани бе спряна след ново решение за засада, този път положението изглеждаше много спорно.

Няколко минути по-късно остра атака и на "армейците" бе спряна при дискусионна ситуация. В 29-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Ботев (Вр), гостите обаче овладяха положението. В 38-ата минута Уот поиска дузпа, такава не беше отсъдена, също спорно положение. Броени минути по-късно Тони Уот отново изрази претенции, че има дузпа, а съдията пак не посочи бялата точка.

В края на полувремето Генов излезе на много добра стрелкова позиция, но не сполучи. Така гостите създадоха най-чистото положение за гол през първите 45 минути, но нямаха късмет и кълбото не влетя в мрежата. Без попадения до почивката.

Влезлите като резерви в срещата в самото начало на второто полувреме Али Соу и Тиаго Родригес комбинираха в 48-ата минута като халфът Тиаго излезе на стрелкова позиция, но не сполучи в завършващата фаза. В следващите няколко  минути Соу и Евандро нямаха късмет пред гола при опасни положения.

В 71-ата минута Евандро от близка дистанция се разписа, пращайки топката в мрежата след изстрел с глава - 1:0. Изключително прецизна асистенция на Петър Занев.

Ждерич от гостите получи втори жълт, респективно червен картон в 85-ата минута. Секунди по-късно Антов пропусна да реализира за домакините. Така срещата завърши при резултат 1:0 за "червените"..

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: Бусато, Албентоса, Томаш, Занев, Турицов, Бикел, Антов, Кери, Фабрини, Евандро, Уот

Треньор: Люпко Петрович

БОТЕВ (ВРАЦА): Костов, Васев, Попов, Домовчийски, Керчев, Вълчев, Гаджев, Генов, Вушурович, Ждерич, Златински

Треньор: Сашо Ангелов