ИЗВЪНРЕДНО: Уникалният Медведев и Фортуна спряха Гришо в Ню Йорк... (ОБНОВЕНА)

189915
на 07.09.2019

Григор Димитров загуби от Данийл Медведев с 0:3 сета в 1/2-финал от Откритото първенство на САЩ. Мачът се проведе на митичната арена - "Артър Аш".

6:7 (5), 4:6, 3:6 в отделните части.

Над Ню Йорк се изсипа дъжд. Покривът на Централния корт бе спуснат, което означава, че условията за двубоя, реално бяха като в зала. Редно е да се отбележи, че става въпрос и за най-големия тенис корт в света. Битката под затворения покрив на "Артър Аш" бе тежка.

Медведев отрази сетбол в първата част, след това се стигна до драматично равенство 5:5 точки в тайбрека. Вторият сет пък бе затворен след 2 поредни много оспорвани гейма в полза на Данийл. Руснакът игра превъзходно. Също така обаче Фортуна обърна гръб на Григор във важни моменти от срещата. И се стигна до победа в 3 сета за Медведев.

Данийл стигна първия си финал в Шлема при мъжете. Григор пък вече има три полуфинала в Големия шлем в мъжкото подразделение. 23-годишният руснак Медведев в момента е под номер 5 в ранглистата на АТП.

В другия полуфинал по-късно тази нощ ще спорят Матео Беретини (Италия) и легендарният Рафаел Надал (Испания).

Сблъсъкът започна с пробив за Данийл Медведев. Руснакът отрази 2 възможности за брейк и поведе с 2:0 гейма. Сервис-гейм за Гришо и 1:2 до първата почивка в мача. Пробив за Димитров - 2:2. Подаване за Григор и 3:2. Медведев взе сервис-гейма си, изравнявайки - 3:3. Гришо отрази точка за брейк и поведе с 4:3. Ново равенство - 4:4. Подаване в полза на Димитров - 5:4. Сервис-гейм за Данийл и 5:5. Гейм за Григор - 6:5. Медведев парира сетбол в подаването си и изравни - 6:6. Последва драматичен тайбрек, в който Данийл стигна до 7:5 точки и поведе с 1:0 сета.

Гришо проби на старта на втората част. Медведев обаче върна светкавично брейка, а след това взе подаването си за 2:1 гейма. Пробив за Данийл и 3:1 в негова полза. Брейк за Григор - 2:3 гейма. Подаване за Гришо - 3:3. Медведев записа сервис-гейма си, повеждайки с 4:3. Гейм за Димитров - 4:4. Маратонски сервис-гейм за Данийл, с което руснакът взе аванс в сета - 5:4. Нов много оспорван гейм, пробив за Медведев и 6:4 за опонента на Гришо. Данийл поведе с 2:0 части.

2:1 гейма за Медведев до първата почивка в третия сет (без брейкове в този отрязък на спора). Данийл проби за 3:1. Руснакът взе подаването си за 4:1. Димитров отрази 2 мачбола до края на частта, но не съумя да стигне до обрат. Медведев се поздрави с 6:3 гейма, с което постигна и успех с 3:0 сета.

Много силен турнир за Гришо, родният тенисист обаче отстъпи в тежка 1/2-финална битка.

СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)