ИЗВЪНРЕДНО: Фалстарт за Ясен Петров начело на "трикольорите", Швейцария ни вкара 3 гола за броени минути

Акценти

56909
на 25.03.2021
ИЗВЪНРЕДНО: Фалстарт за Ясен Петров начело на трикольорите, Швейцария ни вкара 3 гола за броени минути

ПИК с нов канал в Телеграм

Националният ни отбор по футбол инкасира поражение с 1:3 от тима на Швейцария в първи мач от Група "С" на квалификациите в зона "Европа" за Мондиал 2022. Двубоят се проведе на Националния ни стадион "Васил Левски". Националите ни допуснаха 3 гола в първите 13 минути на срещата. Квалификационният двубой се състоя при закрити врати заради коронавирус пандемията. Ясен Петров дебютира като селекционер на "трикольорите" ни, а Кирил Десподов вкара почетното попадение в мача.

Бреел Емболо реализира за гостите в двубоя след удар с глава в 7-ата минута. Харис Сеферович пък вкара в 10-ата минута след прецизен шут. В 13-ата минута Джердан Шакири също от близка дистанция шутира, вратарят Илиев не се намеси удачно, в атаката на гостите се включи и Щефан Цубер като се стигна до гол за 3:0 за Швейцария. Третото попадение бе записано първоначално с автор Шакири, а след това - Цубер, още не е ясно кой ще бъде официално признат за голмайстор за класическото временно 0:3. Кошмарни първи 13 минути на двубоя за националите ни. До почивката на срещата не паднаха нови голове. Голямо предимство за швейцарците при владеенето на топката през първите 45 минути на мача.

В 46-ата минута Кирил Десподов реализира за нашите - 1:3, хубаво попадение на Десподов. Кирил обаче получи контузия при головия изстрел и напусна принудително терена. Националите ни изиграха добро второ полувреме, но не съумяха да стигнат до обрат в резултата и започнаха световните квалификации със загуба.

ТИТУЛЯРИТЕ:

България: 23. Пл. Илиев – 14. Димов, 15. Божиков, 3. Занев – 2. Попов, 16. Малинов, 7. Костадинов (к), 6. Сисиньо – 17. Йомов, 11. Десподов – 20. Д.Илиев

Селекционер: Ясен Петров

Швейцария: 1 Зомер – 13. Родригес, 5. Аканджи, 4. Елведи – 14. Цубер, 10. Джака (к), 8. Фройлер, 2. Мбабу – 23. Шакири – 7. Емболо, 9. Сеферович

Селекционер: Владимир Петкович

Главен съдия: Никола Дабанович (Черна гора)

Във визираната квалификационна група са и националните гарнитури на Италия, Северна Ирландия и Литва. Първият отбор в крайното класиране на групата ще получи квота за предстоящото Световно в Катар, а вторият тим в подреждането ще трябва да ликува в 2 плейофа, за да си спечели място за големия форум. Италианците и швейцарците са считани за фаворити за първите 2 места в квалификационната група, в която са българските национали. В следващия си мач националите ни ще са отново домакини, тази неделя, срещу "Скуадра Адзура".

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 19 септември - отлични финансови постъпления за Близнаците, успехът е със Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 19 септември - отлични финансови постъпления за Близнаците, успехът е със Стрелците
Доган се изниза от централата на ДПС - охранители държаха медиите на разстояние (СНИМКИ/ВИДЕО) Доган се изниза от централата на ДПС - охранители държаха медиите на разстояние (СНИМКИ/ВИДЕО)