ИЗВЪНРЕДНО: Феноменален триумф за Джокера в Мелбърн (ОБНОВЕНА)

Тенис

56838
на 27.01.2019

Новак Джокович победи Рафаел Надал във финала на "Аустрелиън Оупън" 2019. Категоричен успех за Джокера - 3:0 сета. 6:3, 6:2, 6:3 в отделните части.

Ноле вече има 15 титли от Шлема, Рафа е със 17. Лидер в подреждането е Роджър Федерер с 20.

Това бе втори финал между Джокович и Надал на Откритото първенство на Австралия. Първият беше през 2012-а, а Новак тогава се наложи със 7:5 в петия сет в мач, който продължи 5 часа и 53 минути.

Днес Джоко триумфира убедително, печелейки рекордна седма титла от надпреварата.

Към момента Новак Джокович води с 28:25 победи в титаничното съперничество с Надал. Ето как се разви срещата на "Род Лейвър Арена" в Мелбърн.

3:0 гейма за Ноле до първата почивка в мача (1 пробив). Заформи се серия от геймове за подаващите - 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3. Джокович не допусна никакви колебания на сервис в частта и затвори сета след 6:3. Много силно начало на двубоя за Новак.

2:1 гейма за Надал до първата почивка във втората част на срещата, без брейкове. Подаване за Новак - 2:2, след което пробив за Джокович и 3:2 гейма в негова полза. Сервис-гейм за Ноле - 4:2. Брейк за Новак - 5:2. Подаване за сърбина - 6:2.

Джокович проби за 2:1 гейма в третия сет. Затвърждаване на брейка - 3:1 гейма за Ноле. Джокера отрази топка за пробив, за да поведе с 4:2. Новак, продължи с уникалната игра и осъществи брейк и за 6:3. Триумф за Джокович.

"Поздравления за Новак и за неговия отбор - невероятно равнище на тенис в цялата надпревара. Благодаря на всички, които правят възможен този невероятен турнир. Може би най-добрата надпревара в света, благодаря ви. Благодаря ви, че рекламирате по този добър начин нашия спорт. Това бяха много важни 2 седмици за мен. Въпреки, че тази вечер не беше моята вечер е много важно, че съм тук, връщайки се от контузия. Благодаря на моя екип, на всички от моето семейство, на всички, които ми помагат от началото на моята кариера. Благодаря ви много за подкрепата. Искам да продължа да се боря, да работя усърдно, да бъда по-добър тенисист. Това състезание е трудно за мен по отношение на контузии, понякога и заради съперниците на финали (смее се), но ще продължа да работя, за да ставам все по-добър в бъдеще. Благодаря на феновете", каза Рафа Надал след мача.

"Искам да върна жеста, комплименти за тези 2 седмици на Рафаел Надал. Ти показваш на мен и на всички наши колеги каква е дефиницията на борбен дух, на това никога да не се отказваш, независимо контузии. Аз също както Рафа, имах проблеми през последната година. Да спечеля трета поредна титла от Шлема е наистина удивително, след като също бях контузен. Искам да благодаря на моя екип за подкрепата", заяви Джокович, който отправи огромни благодарности към семейството си, а също така изрази мнение, че организацията на състезанието в Мелбърн е страхотна.

"Благодаря на феновете. От първия ден на надпреварата показвате любов към всички тенисисти", допълни Ноле.