ИЗВЪНРЕДНО! Феноменална голеада в ШЛ - Пуул на крачка от трофея! На "Олимпико" - колосален трилър - "вълците" и мърсисайдци... (ОБНОВЕНА)

103877
на 02.05.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Феноменална голеада в ШЛ - Пуул на крачка от трофея! На Олимпико - колосален трилър - вълците и мърсисайдци... (ОБНОВЕНА)

Шампионска лига е в своята най-решителна фаза. В среща-реванш от 1/2-финалите на турнира Рома победи Ливърпул с 4:2. Първият мач между двата гранда завърши при 5:2 в полза на мърсисайдци на "Анфийлд".

Така с общ резултат 7:6 Пуул се класира за финала. Огромна радост за Клоп и "червените".

Ливърпул поведе на "Олимпико" с ранно попадение на Мане в 9-ата минута, последва автогол на Милнър в 15-ата минута. Вайналдум в 25-ата реализира за 1:2. Джеко изравни в 52-ата минута, а Наинголан вкара в 86-ата и 90-ата минута, правейки битката колосална.

Спорът стартира с териториален превес в полза на домакините, зададоха се няколко удара към вратата на Пуул. До ранен гол за Рома обаче не се стигна, напротив гостите шокираха "вълците". Мане в 9-ата минута се разписа за 0:1, асистенция на Фирмино и грешка в отбраната на италианския тим в ситуацията.

В 15-ата минута Ловрен изчисти силно топка в наказателното поле на Ливърпул, кълбото обаче се удари в съотборника му Милнър и влетя в мрежата на мърсисайдци - 1:1.

Вайналдум в 25-ата минута се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Рома, след корнер, и реализира - 1:2. Малко преди това Мане пропусна от близка дистанция, много силни моменти за "червените".

Ел Шаарави в 35-ата минута шутира силно, кълбото се отклони от Милнър, облиза гредата и не пожела да влезе във вратата. Късмет за гостите при положението.

В 49-ата минута Кариус фаулира Джеко в наказателното поле, дузпа обаче не бе отсъдена поради засада на нападателя, много дискусионна ситуация. Броени минути по-късно Един Джеко обаче прати топката в мрежата - 2:2.

Последва пропуск на Юндер. Малко след това Ел Шаарави стреля в близост до вратата, а футболист на гостите игра с ръка, реферът обаче не посочи бялата точка. Джеко в 66-ата минута стреля на сантиметри от дясната странична греда.

Зададоха се нервни изблици на терена и още опасности пред двете врати. Така се стигна до 86-ата минута, когато Наинголан шутира остро, топката се отклони в дясната греда и влезе в мрежата - 3:2 на "Олимпико".

В края на мача съдията отсъди дузпа за домакините, след игра с ръка на играч на Пуул в наказателното поле. Наинголан реализира от бялата точка, оформяйки крайното 4:2 в реванша.

ТИТУЛЯРИТЕ:

РОМА: Алисон - Коларов, Фацио, Манолас, Флоренци - Наинголан, Де Роси, Пелегрини - Ел Шаарави, Джеко, Шик

Треньор: Еузебио Ди Франческо

ЛИВЪРПУЛ: Кариус - Робъртсън, Ван Дайк, Ловрен, Александър-Арнолд - Милнър, Хендерсън, Вайналдум - Мане, Фирмино, Салах

Треньор: Юрген Клоп

Пуул досега 5 пъти е европейски клубен шампион. "Римските вълци" пък не успяха да направят нов паметен обрат (след този срещу Барселона на 1/4-финалите).

Реал Мадрид, миналата вечер, се класира за финала на тазгодишното издание на надпреварата. Спорът за трофея ще се проведе на 26 май в Киев.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)