ИЗВЪНРЕДНО: Ценен успех за "сините", в тежък спор на "Герена" - Левски... (СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

79393
на 29.07.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Ценен успех за сините, в тежък спор на Герена - Левски... (СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

Левски победи като домакин с 3:1 Ботев (Пловдив) в мач от 3-ия кръг на родния шампионат по футбол. Двубоят се проведе на "Герена". Главен рефер на срещата беше Никола Попов. Столичани водени от Хубчев вече имат 7 точки в първенството, "канарчетата" са с 4. В следващия кръг "сините" гостуват на Царско село, а "жълто-черните" имат визита срещу Етър.

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

Публиката по трибуните на няколко пъти отдаде почит на Васил Методиев - Шпайдела. Легендарният футболен специалист почина днес.

Още в началото на спора гостите имаха претенции за дузпа, съдията обаче не посочи бялата точка, дискусионна ситуация. Последва опасен изстрел на Тайлон в 5-ата минута като нападателят нямаше късмет в завършващата фаза. Домакините отвърнаха с няколко остри центрирания.

Мариани стреля силно в 10-ата минута от далечна дистанция, топката се отклони в играч на Ботев и влетя в мрежата - 1:0 за "сините".

Секунди по-късно централният нападател на "канарчетата" Тайлон излезе сам срещу Миятович, острието шутира, но не порази вратата. Сериозен пропуск за гостите в срещата.

Паулиньо в 24-ата минута бе близо до гола, но не сполучи. Еберт Кардосо пък проби в 34-ата минута и центрира остро, а Тайлон се размина на сантиметри с топката в изключителна близост до вратата. Малшанс за "жълто-черните" в ситуацията. Последва опасен шут на Мариани. Секунди по-късно и от Левски претендираха за дузпа, съдията отново не отсъди такава.

Еберт Кардосо в 45-ата минута шокира домакините, реализирайки за 1:1. Много класен завършващ удар на Кардосо, Тайлон също е с голям принос в головата атака.

Давиде Мариани в 51-ата минута вкара красиво попадение от фаул - 2:1 за столичани. Ювелирно изпълнение на Мариани, който прехвърли стената и прати топката в горния десен ъгъл на вратата. Второ попадение за Давиде в двубоя и отново преднина за "сините".

Играчи на "канарчетата" пък предявиха претенции относно фаула, след който Мариани реализира за 2:1, изразявайки позиция, че според тях нарушение в ситуацията няма.

Зададоха се два пропуска на Станислав Иванов като Аргилашки се отчете с вещи спасявания при въпросните положения. Последва и пропуск за гостите при добра стрелкова позиция.

Влезлият като резерва за "сините" централен нападател Костов шутира остро в 73-ата минута, а топката срещна дясната странична греда и не пожела да влети в мрежата.

Левият бранител Иван Горанов се разписа за крайното 3:1 за Левски в 80-ата минута, асистенция на Костов.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Хали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Паулиньо, Давиде Мариани, Дени Алар

Треньор: Петър Хубчев

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Александър Тонев, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Тайлон

Треньор: Желко Петрович

Ето и снимки от спортното събитие:

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)