ИЗВЪНРЕДНО: Ценен успех за "армейците" (ОБНОВЕНА)

47036
на 19.02.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Ценен успех за армейците (ОБНОВЕНА)

ЦСКА победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Джеси и Соу реализираха за "червените" след асистенции на Тиаго. Стоев пък вкара фамозно попадение за гостите в края на двубоя, игран на "Армията". ЦСКА намали пасива си от лидера в таблицата Лудогорец до 5 точки. За подопечните на Любо Пенев предстои голямо дерби срещу Левски през уикенда. Ботев (Вр) е в средата на подреждането в шампионата.

Тиаго пропусна да реализира за домакините в началото на срещата. В 11-ата минута пък гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Лясков, реферът прецени, че в ситуацията не трябва да бъде посочена бялата точка. Много дискусионно положение. До края на полувремето "армейците" имаха териториален превес, но не стигнаха до сериозен брой по-опасни изстрели. Без голове до почивката, колебливи първи 45 минути за ЦСКА.

Второто полувреме обаче започна отлично за "червените" - в 48-ата минута Тиаго намери с ювелирен пас Джеси. Бързоногият Едвин пък не сгреши и отбеляза за 1:0.

В 56-ата минута Али Соу се разписа с глава за 2:0. Нова асистенция за Тиаго.

Гостите пропуснаха да реализират в самото начало на втората част, а след това домакините нанесоха 2 сериозни удара в рамките на броени минути.

Последваха пропуски на Евандро и Джеси. Лясков пък получи неприятна травма и напусна терена.

Емил Стоев в 89-ата минута реализира фамозен гол, пращайки топката в мрежата след удар от воле. Така мачът завърши при резултат 2:1 за домакините.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: 30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 8. Джеси, 10. Евандро, 14 Лясков, 15. Малинов, 19. Турицов, 20. Тиаго, 22. Али Соу

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 11. Васев, 8. Огнянов, 37. Керчев, 7. Вълчев, 6. Гаджев, 9. Генов, 4. Тур, 71. Стоев, 18. Миланов, 23. Мечев

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)