ИЗВЪНРЕДНО: Ценен успех за Левски в Стара Загора

55443
на 28.06.2020

Левски победи с 2:1 като гост Берое в сблъсък от 28-ия кръг на efbet Лига. Робърта реализира 2 гола в двубоя в Стара Загора, а за домакините в срещата се разписа Камбуров.

Найджъл Робърта с прецизен изстрел в 22-ата минута вкара за столичани, асистенция на Стайн Спиерингс. Като Робърта и Спиерингс се възползваха умело от грешка при изнасянето на топката от страна на домакините в двубоя.

В 34-ата Мартин Камбуров засече от воле, прецизно центиране на Канте и реализира с десния крак - 1:1. Така централният нападател увеличи головата си сметка срещу "сините", Камбуров се разписа за 24-и път в мачовете с Левски.

Въпросното попадение е 233-о за Мартин Камбуров в родното първенство. Като Марто е вече на 20 попадения от рекорда на Петър Жеков за най-много голове в българския елитен шампионат.

Найджъл Робърта в 72-ата минута отново показа класа пред гола и реализира за крайното 2:1 за Левски.

"Сините" се изкачиха на второ място във временното класиране. Заралии са шести в таблицата на шампионата.

Стартови състави на двата отбора:

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш - 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Фуртадо, 27. Крум Стоянов, 59. Ахмед Туба, 73. Иван Минчев

Старши треньор: Димитър Димитров

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович - 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 11. Здравко Димитров, 17. Найджъл Робърта, 23. Хали Тиам (к), 40. Стайн Спиерингс, 70. Мартин Райнов, 77. Илия Йорданов

Старши треньор: Георги Тодоров

Главен съдия: Валентин Железов

Стадион: "Берое", град Стара Загора