ИЗВЪНРЕДНО: ЦСКА с поражение от Клуж в Лига Европа

59889
на 22.10.2020

ЦСКА инкасира поражение в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа тази кампания. "Армейците" загубиха с 0:2 като домакини от румънския действащ шампион ЧФР Клуж. Мачът се игра на Националния ни стадион "Васил Левски". Публиката на ЦСКА създаде страхотна футболна атмосфера на стадиона.

Срещата започна с домакински натиск. В третата минута Йомов стреля силно, но стражът на гостите се намеси много умело. В 7-ата минута и Соу нямаше късмет пред гола. Санкаре и Юга също шутираха към вратата в следващите минути. В 19-ата минута пък последва опасен изстрел на играч на Клуж. 5 минути след това Соу стреля прецизно с глава, но Бълградян отново парира топката. В последните минути на първото полувреме ЦСКА стигна до още 1 много опасно положение, но кълбото не попадна в мрежата.

Втората част започна с превес на гостите, а в 53-ата минута Марио Рондон реализира с глава за 1:0 за ЧФР Клуж.

В 69-ата минута Соу не съумя да овладее топката при много опасна атака на "червените".

Чиприан Дяк в 74-ата минута вкара от дузпа за крайното 2:0 за гостите. Бялата точка бе посочена при изключително спорна ситуация.

В другия мач от групата тази вечер италианският гранд Рома победи с 2:1 като гост швейцарския настоящ шампион Йънг Бойс. Следващата седмица ЦСКА ще гостува на Рома.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: Бусато – Вион, Антов, Матей, Мазику – Юга, Родригес – Йомов, Санкаре, Синклеър – Соу

Треньор: Стамен Белчев

ЧФР Клуж: Бълградян – Камора, Бурка, Винисиус, Сушич – Джокович, Хобан, Дяк, Пъун – Дебелюх, Рондон

Треньор: Дан Петреску

Главен съдия: Халил Мелер (Турция)

СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО) СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО)