ИЗВЪНРЕДНО! Червена България ликува! Историческа победа за ЦСКА

43768
на 14.12.2017

ЦСКА елиминира Лудогорец от турнира за Купата на България в гвоздея на четвъртфиналите на надпреварата, предаде Топ спорт. Срещата на стадион "Българска армия" бе решена след изиграването на продължения, като в редовното време резултатът бе равен - 1:1.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Двубоят бе очакван с огромен интерес. На стадиона присъстваха над 10 000 фенове на "червените", които подкрепяха любимците си в може би най-важния мач за отминаващата година.

Попаденията в редовното време вкараха Бодуров и Моци, а точен в добавеното време беше Десподов.

Първото полувреме не разочарова феновете по трибуните, като двата тима се "захапаха" от самото начало.

"Червените" поеха инициативата в срещата в самото й начало и на два пъти бяха близо до гола, но късметът не беше на страната на Каранга и Десподов.

В 10-ата минута Николай Бодуров счупи с всичка сила двете нули на таблото, като с удар от около 30 метра не остави никакви шансове на вратаря на Лудогорец. Бранителят на "червените" определено може да претендира, че е реализирал Гола на сезона, след като накара дори Херо да се хване за главата.

Напрежението на терена ескалира в няколко отделни случая, като при един от тях Вандерсон атакува едно от момчетата, отговарящи за връщането на топката в игра. Бразилецът беше официално предупреден за действията си.

Десет минути преди почивката Лудогорец изравни. Точен за разградчани беше Козмин Моци, който се разписа от бялата точка, след като "орлите" получиха право да изпълнят дузпа.

Непосредствено след това Каранга и Десподов можеха да възстановят предимството на "армейците", но топката се отби в рамката на "зелената" врата.

Така или иначе нова промяна в резултата, до почивката, не беше регистрирана.

В 52-ата минута Барт задържа Мисиджан, който излизаше сам срещу вратаря. Реферът Кабаков даде само жълт картон, въпреки че футболистът на "червените" беше последен в отбрана.

В 61-ата минута пък удар на Лукоки се отби в гредата, след като футболистът на гостите прехвърли вратаря на "червените", но нямаше късмет.

Малко преди края Натанаел спаси отбора си, след като изби топката от голлинията. Със задна ножица.

До края на мача нови попадения не бяха реализирани, което наложи изиграването на продължения.

Всичко в мача бе решено в 95-ата минута, когато Фернандо Каранга асистира по чудесен начин за Кирил Десподов, който бе точен за 2:1, вдигайки феновете на домакините на крака.

Така ЦСКА направи 11-и, този път успешен опит да победи Лудогорец като домакин.

Тимът вече стори това през този сезон, но като гост в Разград с 2:1. Вторият пореден успех над "орлите" със сигурност ще има много сериозен положителен ефект, от психологическо естество.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
Бесен екшън в парламента - преследват ген. Атанасов с въпроси за Живко Коцев (ВИДЕО) Бесен екшън в парламента - преследват ген. Атанасов с въпроси за Живко Коцев (ВИДЕО)